تازه ها :

عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال

۱۰ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال استان فارس ‌دیابت دارند

۱۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۴:۵۸ کد مطلب: 9568

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه بیش از ۱۰ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال استان مبتلا به دیابت هستند، گفت: پیش‌بینی می‌شود ۱۷۰ هزار نفر دیگر در استان به این بیماری مبتلا باشند که از بیماری خود مطلع نیستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، محمدهادی ایمانیه بعد از ظهر امروز در دومین کنگره بین‌المللی دیابت و عوارض آن اظهارداشت: بر‌اساس گزارش‌های انجام شده امروزه بیش از 10درصد جمعیت بالای 18 سال استان مبتلا به دیابت هستند که پیش‌بینی می‌شود حدود  170 هزار نفر مبتلایان به دیابت از بیماری خود اطلاع نداشته باشند. 

وی با اشاره به شیوع بالای بیماری دیابت در کشور گفت: به دیابت باید به عنوان یک تهدید جدی توجه شود زیرا بر اثر تغییر در الگوی زیستی آمار ابتلا به دیابت رو به افزایش است.

ایمانیه با اشاره به برنامه‌های دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای کنترل دیابت افزود: اداره بیماری‌های غیرواگیر معاونت درمان دانشگاه برای دسترسی مردم به خدمات تخصصی بیماری دیابت 9 مرکز تخصصی مراقبت کنترل دیابت در استان فارس را راه‌اندازی کرده است. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در عین حال شهروندان را به تغییر در الگوی زیستی و تغییر در سبک زندگی فرا خواند و گفت: اگر این تغییرات حاصل نشود هر چقدر مراکز کنترل دیابت توسعه یابد باز هم جوابگو نخواهد بود. 

وی با توصیه‌هایی به شهروندان در این زمینه گفت: با مصرف صبحانه سالم می‌توان گامی به سوی پیشگیری و کنترل بیماری دیابت برداشت. مصرف غذاهای شیرین و پر چرب احتمال ابتلا به بیماری دیابت را افزایش می‌دهد بنابراین باید غذاهای کم کالری مانند کاهو، کرفس، ژله بدون قند و سوپ‌های ساده مصرف شود. 

به گزارش تسنیم دومین کنگره بین‌المللی دیابت و عوارض آن با همکاری انجمن دیابت اروپا، انجمن دیابت ایران، پژوهشکده علوم داخلی و مرکز تحقیقات غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی شیراز در راستای آموزش به پزشکان و مردم به مدت سه روز برگزار می‌شود.


نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

نظر سنجی

به نظر شما حقوق ۲۴ میلیونی برای مدیران حال حاضر کشور عادلانه است؟
بله،حقشان است
خیر،خیانت است
 

اخبار ایران و جهان

آرشیو