تازه ها :

عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال

وزیر صنعت: بانک‌های ایران نزول خواری می‌کنندبه همین دلیل نیز کارشان برکت ندارد

۱۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۰:۰۷:۳۱ کد مطلب: 9537

وزیر صنعت با بیان این که بانک‌ها در ایران فلج هستند، گفت: در همه جای دنیا بانک‌ها بر اساس خدمات ارائه شده سود می‌گیرند اما ما می‌خواهیم از طریق نزول‌خواری و دریافت بهره کار را پیش ببریم و به همین دلیل نیز کارمان برکت ندارد.

محمدرضا نعمت‌زاده دیروز در چهاردهمین همایش تعالی سازمانی با اشاره به این که قوانین و مقررات بازدارنده مانع پیشبرد کار در کشور هستند، افزود: متاسفانه با توجه به شرایطی که وجود دارد، هیچ وقت تلاش‌هایمان به جایی نمی‌رسد چرا که کار از پایه دچار مشکل است. به طور مثال ال سی را که یک روزه می‌توان باز کرد، یک سال طول می‌کشد و به همین دلیل بهره‌وری سرمایه پایین می‌آید.

وی ادامه داد: متاسفانه اعلام می‌کنند که من با عده‌ای اختلاف دارم اما به خدا ما با کسی اختلاف نداریم اما نمی‌توانیم حقایق را نیز بازگو نکنیم. بانک‌ها در مورد صدور ضمانتنامه ارزی باید به صورت موردی از بانک مرکزی مجوز بگیرند. ما به دنبال این هستیم که این مساله را آزاد کنیم. به هر حال بانک‌ها هیات‌مدیره دارند اما در این راستا اعلام می‌کنند ممکن است پنج سال دیگر دچار کمبود ارز شویم و این مساله کارمان را با مشکل مواجه می‌کند. حال سوال من این است که به چه دلیل بانک‌ها ایجاد شده‌اند؟ مگر هیات‌مدیره ندارند و صلاحیت‌شان تایید نشده؟

 

 


نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

نظر سنجی

به نظر شما حقوق ۲۴ میلیونی برای مدیران حال حاضر کشور عادلانه است؟
بله،حقشان است
خیر،خیانت است
 

اخبار ایران و جهان

آرشیو