تازه ها :

عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال
مدیر حوزه‌های علمیه استان فارس خبر داد؛

۱۵ فروردین آخرین مهلت نام‌نویسی حوزه‌های علمیه

۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۸:۱۹:۳۰ کد مطلب: 9401

مدیر حوزه‌های علمیه استان فارس گفت: ۴۲ مدرسه علمیه در استان فارس آماده پذیرش افراد علاقه‌مند ورود به حوزه‌های علمیه هستند.
به گزارش شیرازه، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد عابدی، مدیر حوزه‌های علمیه فارس، در نشست خبری با حضور خبرنگاران که در محل مرکز مدیریت حوزه علمیه استان فارس برگزار شد، گفت: ۴۲ مدرسه علمیه در استان فارس آماده پذیرش افراد علاقه‌مند ورود به حوزه‌های علمیه هستند.

وی در ادامه افزود: ۳۶ مدرسه بلند مدت و ۶ مدرسه سفیران هدایت یا کوتاه مدت علاقه‌مندان را در سه مقطع تحصیلی سیکل، دیپلم و دانشگاهی پذیرش می‌کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین عابدی اظهار داشت: نام‌نویسی از علاقه‌مندان از تاریخ دهم بهمن‌ماه شروع شده و تا پانزدهم فروردین ادامه دارد، بیست و پنجم فروردین‌ماه آزمون ورودی برگزار می‌ِشود.

وی ادامه داد: نتیجه این آزمون ۳۱ اردیبهشت‌ماه اعلام می‌شود، داوطلبان می‌توانند برای نام‌نویسی به پایگاه اینترنتیhttp://www.howzeh-qom.com مراجعه کنند.

مدیر حوزه‌های علمیه استان فارس ابراز کرد: در مقطع دانشگاهی ۵ مدرسه بلند مدت خاتم‌الانبیاء و نخبگان شیراز، امام خمینی جهرم، علی ابن ابیطالب لارستان و امام صادق مرودشت و ۴ مدرسه کوتاه مدت علی بن موسی‌الرضا شیراز، سفیران هدایت جنت شهر، امام محمد باقر سعادت‌شهر و امام جعفر صادق خفر داوطلبان را پذیرش می‌کنند.

وی ادامه داد: ظرفیت پذیرش مدارس علمیه فارس ۱۸۰۰ نفر است که در پنج شهرستان شیراز، فسا، لارستان، آباده و کازرون به رقابت می‌پردازند.

فعالیت‌های معاونت آموزش

حجت‌الاسلام والمسلمین عابدی، با اشاره به فعالیت‌های معاونت آموزش مرکز مدیریت استان فارس گفت: دوره‌های دانش‌افزایی اساتید و مدیران در دو شهر قم و مشهد برگزارشده است.

وی با اشاره به استفاده از اساتید رسمی و دارای حکم از مرکز مدیریت حوزه علمیه قم بیان کرد: در راستای ارتقاء حکم استادان حوزه علمیه فارس در دو مرحله آزمون برگزارشده و ۴۰ نفر از اساتید حکم استادی خود را دریافت کرده‌اند.

مدیر حوزه‌های علمیه استان فارس خاطرنشان کرد: برگزاری مسابقات سراسری قرآن و حدیث طلاب استان فارس، برگزاری دوره‌های کوتاه مدت و بلند مدت تفسیر و دانش‌افزایی از دیگر برنامه‌های این معاونت است.

وی ادامه داد: برای علاقه‌مندان به کسب علوم حوزوی شاغل در سطح ۲ و ۳ مدرسه علی بن ابیطالب در لارستان به صورت غیرحضوری فعال‌شده است.

فعالیت‌های معاونت تهذیب

حجت‌الاسلام والمسلمین عابدی با اشاره به فعالیت‌های معاونت تهذیب این مرکز بیان کرد: دوره اختبار، تثبیت و میثاق طلبگی به صورت متمرکز برای طلاب جدیدالورود برگزار شد.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری درس اخلاق ویژه طلاب ادامه داد: اساتید اخلاق اعزامی از مرکز مدیریت فارس و قم در مدارس علمیه حضور پیدا کرده و به ارائه مبانی تهذیبی و اخلاقی برای طلاب مدارس علمیه سراسر فارس پرداخته‌اند.

مدیر حوزه‌های علمیه استان فارس از راه‌اندازی مرکز مشاوره طلاب در استان فارس خبر داد و ابراز کرد: مرکز مشاوره طلاب در زمینه مشاوره تحصیلی، مشاوره خانواده و ازدواج راه‌اندازی شده است.

وی همچنین از برگزاری کارگاه تلبس در استان فارس خبر داد و بیان کرد: معاونت تهذیب حوزه‌های علمیه استان فارس اقدام به برگزاری کارگاه تلبس برای ۲۵۰ نفر از طلاب حائز شرایط کرده است و از این میان ۲۰۰ نفر موفق به تلبس به لباس مقدس روحانیت شدند.

معاونت طلاب و دانش‌آموختگان

حجت‌الاسلام والمسلمین عابدی با اشاره به فعالیت‌های معاونت طلاب و دانش‌آموختگان حوزه علمیه شیراز گفت: اعزام طلاب و اساتید به کربلای معلا، اعزام طلاب به دوره‌های آموزشی طب سنتی، برگزاری مسابقات فوتسال در شهرستان گراش و طرح سنجش سلامت بخشی از برنامه‌های این معاونت است.

وی ادامه داد: سرکشی از خانواده‌های شهدای روحانی و مدافع حرم، شرکت در برنامه‌ ایثارگران و اعزام ۱۶۰۰ نفر از طلاب به پیاده‌روی اربعین از دیگر برنامه‌های این معاونت است.

معاونت پژوهش

مدیر حوزه‌های علمیه استان فارس از برگزاری جشنواره علامه حلی در شیراز خبر داد و گفت: ۲۸ بهمن‌ماه اختتامیه چهارمین جشنواره علامه حلی در استان فارس برگزار می‌شود و در میان ۱۴۱۹ مقاله ارسالی ۴۸ اثر تقدیر می‌ِشوند.

وی ادامه داد: از میان آثار رسیده ۳۲ اثر متعلق به خواهران و ۱۶ اثر متعلق به برادران در رشته‌های فقه، اصول، فلسفه، کلام، منطق، قرآن، معارف اهل‌بیت تقدیر می‌ِشوند.

حجت‌الاسلام والمسلمین عابدی از برگزاری کارگاه دانش‌افزایی معاونان پژوهش و مدیران در شهرستان جهرم به مدت ۶ روز خبر داد و بیان کرد: نخستین کارگاه پایان‌نامه نویسی ویژه طلاب سطح عالی در حوزه علمیه مولی‌الموحدین شیراز برگزارشده است.

 

 

 

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

نظر سنجی

به نظر شما حقوق ۲۴ میلیونی برای مدیران حال حاضر کشور عادلانه است؟
بله،حقشان است
خیر،خیانت است