تازه ها :

عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال
آیت الله طهماسبی در شورای اداری شهرستان فسا:

باید حواسمان جمع باشد بخاطر خوش خدمتی دینمان را ازدست ندهیم/چرا باید بعد از گذشت 38 سال از انقلاب ما کارتن خواب داشته باشیم؟

۱۶ دي ۱۳۹۵ - ۲:۲۹:۳۹ کد مطلب: 8943

جلسه شورای اداری شهرستان فسا برگزار شد.

 

به گزارش فسایی ، جلسه شورای اداری شهرستان فسا با حضور امام جمعه، فرماندار ویژه، مدیران و روسای ادارات شهرستان برگزار شد.

آیت الله طهماسبی در اولین جلسه شورای اداری شهرستان فسا پس از نه دی ضمن گرامی داشتن یوم الله نهم دی ماه و تشکر از حضور با شکوه مردم و مسئولان در مراسم بزرگداشت این روز ارزشمند، اظهار داشت: نهم دی ماه یقیناً یکی از ایام الله های انقلاب اسلامی است.
ایشان خاطر نشان کردند: تمام دشمنان قسم خورده ی این انقلاب در سال 88 به بهانه ی انتخابات بسیج شدند تا نظام اسلامی را از بین ببرند که این مساله نباید هیچ گاه فراموش شود.
دکتر طهماسبی در ادامه افزود: علت اینکه مقام معظم رهبری مرتب میفرمایند فتنه و فتنه گری خط قرمز نظام است و فتنه 88 نباید فراموش شود، علتش این است که اگر این فراموش شود فتنه های بزرگتری ایجاد خواهد شد و نظام ما را تهدید خواهد کرد.
وی در ادامه تصریح کرد: در سال 88 به تعبیر بنده، یک جنگ احزاب بر علیه انقلاب اسلامی به راه افتاد. همانطور که در صدر اسلام، دشمنان قسم خورده ی اسلام و مسلمین جنگ احزاب را به راه انداختند و تمام کسانی که با اسلام مشکل داشتند و از اسلام سیلی خورده بودند جمع شدند تا اسلام و مسلمین را از بین ببرند، تمام تلاششان این بود اما با پیشنهاد افتخار ما ایرانی ها حضرت سلمان فارسی، خندق کنده شد و ادامه ی ماجرای جنگ احزاب که همه شما میدانید.
خطیب جمعه فسا در ادامه با اشاره به لزوم عبرت گیری از فتنه 88 گفت:  اگر عبرت نگیریم گرفتار توطئه های پیچیده تر خواهیم شد.
وی در ادامه، نقش هنر را در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی مهم ارزیابی کرد و گفت: من معتقدم کسانی که در بخش هنر فعالند باید از ظرفیت هنر برای شناساندن ابعاد این فتنه کمک بگیرند تا مردم حقایق ماجرا را هر چه بیشتر بفهمند.
امام جمعه شهرستان فسا با اشاره به جرم سنگین سران فتنه افزود: مطمئناً خدای متعال از آنها نخواهد گذشت و هر کس در هر لباسی از سران فتنه حمایت کند لیاقت و شایستگی مسئولیت را ندارد، و اگر مسئولیت هم گرفته  باشد غاصب است.
آیت الله طهماسبی افزود: اینها با این کارشان بر علیه ولایت خروج کردند و بخاطر تبعیت از هوای نفس نصایح رهبر معظم انقلاب را گوش نکردند.
وی اضافه کرد: وقتی رهبر انقلاب میگویند باید این ماجرا تمام شود، ولو اینکه کسی احساس کند حقش بوده باید کار را تمام شده تلقی کند.
دکتر طهماسبی در ادامه افزود: بعضی ها زمزمه میکنند که از این سران فتنه باید رفع حصر شود، در حالی که حصر کوچک ترین مجازاتی بود که نظام برای این خائنین در نظر گرفت، وگرنه اینها باید اعدام می شدند.
این استاد حوزه و دانشگاه اضافه کرد: سران فتنه بخاطر افسادی که در کشور به پا کردند باید اعدام می شدند ولی نظام رعایت آنها را کرد، همانطور که امیرالمومنین رعایت عایشه همسر پیامبر(ص) را کرد، عایشه ای که جنگ جمل را علیه امیرالمومنین به راه انداخت، اما حضرت رعایتش را کرد. حضرت حتی بازمانده های جنگ را هم آزاد کرد البته بعضی ها هم در حصر قرار گرفتند.
خطیب جمعه فسا افزود: نکته ی دیگر اینکه باید منشاء این فتنه ها مشخص شود  برای اینکه فتنه و فتنه گیری ایجاد نشود باید هوای نفس کنار گذاشته شود، بدعت باید کنار گذاشته شود.
دکتر طهماسبی تصریح کرد: امیرالمومنین فرمودند انسان نباید حق و باطل را با افراد بسنجد متاسفانه برخی هستند که افراد را بجای حق ملاک دین قرار می دهند.
وی اضافه کرد: تعصب در حزب و گروه و جناح انسان را کور می کند بینش و بصیرت را از انسان می گیرد.
استاد طهماسبی خاطرنشان کرد: هیچ چیز  برای ما نباید با ارزش تر از حفظ جمهوری اسلامی باشد.
وی اظهار داشت: ما فراموش نمی کنیم  یک عده از شیاطین که از گروه های داخل نظام نبودند سوء استفاده کردند. انتخابات بهانه بود و اصل نظام را نشانه گرفته بودند و عکس امام را پاره کردند و به میراث ماندگار امام جسارت کردند و مرگ بر اصل ولایت فقیه می گفتند. متاسفانه خواص هم یا سکوت کردند یا از این افراد تعبیر به مردان خداجو کردند! که دیدیم چه خسارتی برای کشور ما فراهم شد.
این استاد دانشگاه در ادامه با اشاره به پیامدهای فتنه برای کشور گفت: یکی از پیامدهای فتنه 88، مخدوش کردن چهره نظام و عزت مردم شریف ایران بود.

دومین پیامد، کاهش نفوذ ایران در معادلات بین المللی بود.

 سومین پیامد، جری کردن دشمنان و امید دادن به جبهه استکباربود.
چهارمین پیامد، تبدیل نقطه قوت انتخابات به چالش بود.
پنجمین پیامد، قرارگرفتن برخی از یاران انقلاب به خاطر بی بصیرتی در برابر نظام اسلامی بود.

 و ششمین پیامد، بروز نفاق جدید در کشور بود.
خطیب جمعه فسا در بخش دوم سخنانش به رسالت انقلاب اشاره کرد و گفت: هرگز نباید رسالت انقلاب اسلامی فراموش شود، ای مسئولین ادارات! فرماندار محترم! ریاست محترم دادگستری! و دیگر مسئولان! توجه کنید انقلاب ما برای این بوده است که مردم مخصوصاً طبقه پایین جامعه یک زندگی آبرومندانه ای پیدا کنند، از ظلم رها شوند .
وی در ادامه تاکید کرد: اگر ما بخواهیم در حق این مردم ظلم کنیم، به خون شهدا و راه امام خیانت کرده ایم، باید خیلی حواسمان جمع باشد.
امام جمعه فسا افزود: افراد مستمند زیادی به دفتر من مراجعه می کنند که وقتی درد دل های آنها را می شنوم بسیارغمگین میشوم، باور کنید بعضی اوقات وقتی مردم می روند می نشینم و گریه می کنم.
وی افزود: چه اتفاقی دارد می افتد، چرا باید بعد از گذشت 38 سال از انقلاب، ما کارتن خواب داشته باشیم؟ چرا باید ادارات ما از مردم طلبکار باشند ؟ چرا باید مردم مشکل داشته باشند؟ این مردم ولی نعمت ما هستند، حق نداریم از آنها طلبکار باشیم. ما باید دستشان را ببوسیم که افتخار خدمتگزاری به ما داده اند.
این استاد حوزه تصریح کرد: سخنان امیرالمومنین مخصوصاً نامه آن حضرت  به مالک اشتر را مطالعه کنید. این نامه، درس مملکت داری است، از خدا بخواهید به ما توفیق عمل بدهد.
وی افزود: آن مسئولی که ماشین خارجی چند صد میلیونی سوار می شود نمی تواند به فکر بدبخت و بیچاره ها باشد، آن مسئولی که غذای رنگارنگش هر وقت بخواهد آماده است، مگر درک می کند شکم خالی یا گرسنه یعنی چه؟ کجا داریم می رویم؟ چرا اینقدر از اهداف انقلاب دور شده ایم؟

امیرالمومنین  در بخشی از این نامه می فرماید: ای مسئولان! ای مدیران! خدا را در نظر داشته باشید در خصوص طبقات پایین جامعه، کسانی که چاره ای برایشان نمانده است. ای مدیر و مسئول شهرستان! آیا درک می کنید کارگر بدبخت و بیچاره ای را که می آید سردکه برای کارگری، یک روز کار گیرش می آید پنج روز کار گیرش نمی آید و جلوی زن و بچه اش شرمنده می شود؟!!

امیرالمومنین در ادامه می فرماید: سرمستی قدرت و حکومت شما را از محرومین جامعه غافل نکند، باید بخشی از وقت خود را برای رسیدگی به امور مستمندان و محرومان اختصاص دهید که هیچ کاری از این مهم تر نیست.
ای مسئول! نگو من کارهای مهمتر دارم و نمی توانم حرف اینها را گوش کنم. بله باید بنشینید و حرف اینها را گوش کنی که  طبق فرمایش امیرالمومنین هیچ کاری مهمتر از این نیست.
خطیب جمعه فسا تصریح کرد: بعضی حرفها را در خطبه نمی توانم بگویم اما اینجا ناچارم بگویم، آن مامور اداره ی آب که رفته آب یک بدبخت و بیچاره ای که وضع خوبی ندارد و نمیتواند حتی ده هزارتومان پول آب را بدهد را قطع کرده، آیا این انسان است؟
فرق او با شمر چیست؟ او از شمر بدتر است! ده هزارتومان، پولی نبود اگر داشت که می داد. یا اداره برق یا اداره گاز برود برق و گاز افراد محروم  را قطع کند. شما حق ندارید این کار را انجام دهید. اگر هم قانون میگوید قطع کن، مربوط به کسی است که دارد و نمیدهد. وظیفه دولت اسلامی این است که اگر کسی ندارد دولت کمکش کند. جواب خدا را چه میخواهید بدهید؟ خیلی باید حواسمان جمع باشد. بخاطر خوش خدمتی، دینمان را ازدست ندهیم.

وی افزود: البته بعضی  از قوانین اشکال دارد که باید اصلاح شود.

امیرالمومنین در ادامه ی این نامه می فرماید: اگر چیزی به مردم می بخشی، گوارا ببخش و منت بر آنها نگذار، و اگر هم قانون دستت را بسته است ونمی توانی چیزی ببخشی، با آنها زیبا سخن بگو و از آنها عذرخواهی کن.

 

 

 


نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

نظر سنجی

به نظر شما حقوق ۲۴ میلیونی برای مدیران حال حاضر کشور عادلانه است؟
بله،حقشان است
خیر،خیانت است
 

اخبار ایران و جهان

آرشیو