تازه ها :

عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال

روادید بین ایران و روسیه از سال 2017 لغو می‌شود

۸ آذر ۱۳۹۵ - ۲۳:۲۱:۰۱ کد مطلب: 8655

خبرگزاری روسی اعلام کرد لغو روادید بین ایران و روسیه برای گروه‌های گردشگری 5 تا 50 نفره از سال 2017 اجرا می‌شود و آنها می‌توانند تا 15 روز بدون ویزا در کشور مقابل اقامت داشته باشند.

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل اقتصادی فارس، به نقل از اسپوتنیک نیوز براساس توافقی که بین رئیس بخش کنسولی وزارت امور خارجه روسیه و وزارت خارجه ایران امضا شد قرار است رژیم ویزا برای گردشگرانی که بین دو کشور تردد می‌کنند تسهیل شود.

این قرارداد در پنجمین جلسه کمیته همکاری‌های کنسولی بین روسیه و ایران امضا شد که رژیم روادید را برای گروه‌های گردشگری که بین دو کشور مسافرت می‌کنند تسهیل خواهد کرد.

یوگنی ایوانف رئیس بخش کنسولی وزارت خارجه روسیه توضیح داد که براساس قرارداد جدید تورهای گردشگری 5 تا 50 نفره که از روسیه به ایران یا برعکس سفر می‌کنند می‌توانند بدون ویزا 15 روز اقامت داشته باشند.

مایا لومیدز مدیر اجرایی اتحادیه‌های تورهای گردشگری روسیه گفته است توافق حذف ویزا بین دو کشور ایران و روسیه احتمال دارد شمار گردشگران دو کشور را به شدت افزایش دهد و این همان اتفاقی است که بین روسیه و چین قبلاً افتاد.

وی همچنین گفت: شمار گردشگران ایرانی که به روسیه می‌روند طی 2 سال گذشته افزایش زیادی داشته است و توافق جدید تعداد را بیشتر خواهد کرد. این توافق از سال 2017 اجرایی خواهد شد.

 

 


نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

نظر سنجی

به نظر شما حقوق ۲۴ میلیونی برای مدیران حال حاضر کشور عادلانه است؟
بله،حقشان است
خیر،خیانت است
 

اخبار ایران و جهان

آرشیو