تازه ها :

عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال

بازنشر/ پانزده سوال از شهرداری و شورای اسلامی شهر فسا

۱۶ آبان ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۹:۵۳ کد مطلب: 8486

شهرداری و شورای اسلامی شهر فسا جهت تنویر افکار عمومی به پانزده سوال ساده زیر پس از چهارماه پاسخ بدهند.

 

سایت فسایی در تاریخ ۱۲ تير ۱۳۹۵ طی مطلبی از شهرداری و شورای اسلامی شهر فسا در راستای قانون طلب پاسخ برای پانزده سوال خود نمود که تا کنون پاسخی به آنها داده نشده است.(اینجا)

پس از آن شهردار محترم طی نامه ای در تاریخ  1395/06/14 به شهروندان پرده از برخی تخلفات در شهرداری برداشت (اینجا)

البته شهردار در جلسه پرسش و پاسخ خود اشاره نمود که به زودی به آن سوالات پاسخ داده خواهد شد که این اتفاق نیز تا این لحظه نیافتاده است.

جهت یاددآوری مجدداً آن سوالات منتشر می گردد:

 

من یک شهروند فسایی هستم، یکی از جماعت صد و اندی هزارنفری شهروندان فسا که در شهری زندگی می‌کنم که شهردار آن داعیه‌دار انقلابی بودن و شورای آن با شعار وحدت تشکیل شده است! من یکی از آن شهروندانی هستم که 11 نفر را به مجلسی محلی به نام شورای اسلامی شهر فرستاده‌اند تا وکیل شهروندان باشند و در زمانه‌ای که می‌رود تا انسانیت و کرامت انسانی به قهقرا برود و ارزش‌ها محو شود در برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری شهر بکوشند و بر سرمایه مادی و معنوی ما نظارت کنند؛ به توسعه جسم و جان ما بیندیشند و حافظ شعور و فهم و کیان و هویت ما باشند. بر همین اساس چند سوال را از شهردار و شورای شهر میپرسم باشد که پاسخی درخور به مردم بدهد.

پایگاه خبری تحلیلی فسایی: با وجود گذشت چهارماه از سال 95 تاکنون به مردم اطلاع رسانی دقیقی از میزان بودجه سال 95، چگونگی تامین اعتبار آن ، پروژه های عمرانی و ... نشده است.

بر همین رابطه تعدادی سوال از طرف مردم و مخاطبان به سایت فسایی ارسال شده که در قالب پانزده سوال تنظیم شده است که جهت پاسخگویی شهردار و شورای اسلامی شهر فسا منتشر می شود:

1- بودجه سال 95 چه میزان بسته شده است و چند درصد احتمال تحقق آن وجود دارد؟

2- اهم پروژه های عمرانی سال 95 فسا چیست؟ اولویت بندی سهم هر قسمت از شهر چیست؟

3- آیا این پروژه ها مصوبات لازم شورای شهر را دارد؟ پیش بینی بودجه لازم برای انجام آن شده است؟

4-  چند میلیارد تومان طلب معوقه شهرداری، و حقوق معوق کارگران شهرداری به کج رسید؟ آیا در ادامه سال نیز، هر از چندماه باید شاهد تجمع کارگران باشیم؟
5- آیا سرنوشت ساختمان جدید شهرداری هم به پروژه "دسا" پیوسته است؟

6- طی این مدت چند معاونت شهرداری تغییر کرده است،این تغییرات چه نتایجی داشته است؟

7- مشکل واحد اتوبوسرانی و تاکسیرانی فسا چیست؟

8- با توجه به اینکه یکی از درخواستها در زمان شهردار شدن جناب باصری تعدیل نیرو در شهرداری بود و جناب شهردار در کنفرانس خبری خود گفتند:"امروز یک سری نیروهای مازاد در شهرداری داریم که که به شهرداری تحمیل شده است و متاسفانه همه از سفارش شده های مسولین شهر بوده اند.من نیروهای مازاد را تعدیل خواهم کرد" و در رنجنامه نوشتند:"هم اکنون حدود ۲۰۰ نیروی مازاد دارد، نیروهایی که غالبا، غیرقانونی و با رابطه جذب شهرداری شده اند !" شورا و شهردار پاسخ بدهند پس از ده ماه شهرداری تاکنون چند نفر تعدیل نیرو داشته است؟

9- با توجه به اینکه یکی از راههای حذف«رشا» و «ارتشاء» در شهرداری  شهرداری الکترونیک است. در این زمینه چه اقداماتی صورت گرفته است؟

10- پروژه ی موسوم به باغ زاهدی،که گفته شد تخلف سازمان یافته و آگاهانه صورت گرفته است به کجا رسید؟

11- احقاق حق مردم و پیگیری اصلاح قرار داد پروژه ی موسوم به مروارید به کجا رسید که رد حال حاضر تبلیغات وسیع آن در شهر آغاز شده است؟

12- چه تلاشی در جهت ارتقاء جایگاه و رتبه شهرداری فسا صورت گرفته است؟

13- با توجه به اینکه یکی از برنامه های اصلی شورای شهر و شهردار جذب سرمایه گذار بود، لطفاً پاسخ بدهید تاکنون چه میزان جذب سرمایه داشته اید؟ در چه پروژه هایی؟

14- چه خبر از طلب چندین میلیارد تومانی ورثه مرحوم محمدحسن منطقی که مربوط به سال ها و از دهه های گذشته بود؟

15- جناب باصری اولین صحبت خود به عنوان شهردار فسا گفتند:" اولویت اصلی من در شهرداری ایجاد نظم و گسترش قانون است" جناب باصری آیا واقعاً معتقدید در حال حاضر پس از ده ماه این اتفاق در شهرداری فسا صورت گرفته است؟ یا اولویت های دیگری شکل گرفته اند؟

 

 

 

 

 

 


نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

نظر سنجی

به نظر شما حقوق ۲۴ میلیونی برای مدیران حال حاضر کشور عادلانه است؟
بله،حقشان است
خیر،خیانت است
 

اخبار ایران و جهان

آرشیو