تازه ها :

عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال

دکتر جمالی نماینده مردم فسا: روحانی خرابه ای را از دولت قبل تحویل گرفته است

۲۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۵:۵۴ کد مطلب: 8392

من فکر می کنم اگر روحانی عمق مشکلات را می دانست کاندیدای ریاست جموری نمی شد.این دولت فقط 500 هزارمیلیارد طرح نیمه تمام از دولت قبل روی دستش مانده است که با احتساب 20 هزار میلیارد بودجه عمرانی سالانه، بیست سال باید طول بکشد که فقط طرح های نیمه تمام دولت قبل تکمیل شود.

 

به گزارش فسایی به نقل از سرو فسا دکتر جمالی نماینده مردم فسا در جمعی از فرهنگیان فسا ، گزارشی از وضعیت شهرستان و کشوروبرنامه های پیش رو را تشریح کرد.

ایشان دولت روحانی را یک دولت ورشکسته ای دانست که خرابه ای را تحویل گرفت.جمالی افزود: من فکر می کنم اگر روحانی عمق مشکلات را  می دانست کاندیدای ریاست جموری نمی شد.این دولت فقط 500 هزارمیلیارد  طرح نیمه تمام از دولت قبل روی دستش مانده است که با احتساب 20 هزار میلیارد بودجه عمرانی سالانه، بیست سال باید طول بکشد که فقط طرح های نیمه تمام  دولت قبل تکمیل شود.

ایشان برگشتن فروش نفت به قبل از تحریم و گشایش در بیمه وکشتی رانی ،فروش سوخت هسته ای ، صادرات و...را از نتایج مثبت برجام دانسته و برخی بد عهدی های امریکا را از جمله موانع گشایش های بیشتر در موضوع برجام برشمردند.

دکتر جمالی با اشاره به برخی پروژها مانند پتروشیمی  وفولاد فسا  گفتند:این طرح ها بیشتر از آنکه واقعی باشد ، تبلیغاتی و غیر عملی بوده است.هردوی این طرح میلیونها متر مکعب آب نیاز دارد واین درحالی است که ما اکنون با مشکل آب کشاورزی و شرب مواجه ایم.پتروشیمی فسا یک مجموعه زیر دستی فیروزآباد است که پس از کار برروی محصول آن را به داراب واز آنجا به جهرم منتقل می کنند .هنوز لوله گذار ی انجام نگرفته و منبع آب آن نیز مشخص نشده است.

درمورد فولاد فقط یک اسکلت فلزی موجود است واین درحالی است که پیمانکار اولیه زمین های زیادی را تقریبا به صورت رایگان تصرف کرده و مبالغ     زیاد وام باسود کم دریافت کرده است.

از جمله موارد دیگری که دکتر جمالی بدان اشاره کردند تبلیغات انجام گرفته برای ساخت دوبیمارستان 10 تختی در زاهد شهر و ششده بود .ایشان بیمارستان 10 تختی را یک دروغ بزرگ دانسته و افزودند: بیمارستان زیر 250 تختی ضرر ده است و فضاهایی که در زاهد شهر و ششده ساخته شده اصلا قابلیت تبدیل شدن به بیمارستان را ندارد.کف اتاق عمل هنوز خاکی است و زایشگاه وضعیت رقت باری دارد.دستگاه انژیوگرافی کار نمی کند. ایشان مدیریت درمان را ضعیف و نارضایتی مردم را یکی از دلایل ضعف مدیریت  و برخورد نامناسب با مردم دانستند.

نماینده مردم فسا تلاش برای  ادامه کار کارخانه قند فسا را یکی از اولویت های خود دانسته وافزودند دراین زمینه حتی با وزیر دفاع نیز ملاقات داشته ام.

دکتر جمالی نبود چغندر را از دلایل عدم ادامه کار کارخانه قند دانسته وافزودند وزارت دفاع البته اعلام کرده است که ما درقبال کارگران فصلی تعهدی چندانی نداریم چرا که درایام کار کارخانه نیز این کارگران تنها در مدت چند ماه مشغول بکار بودند وبقیه سال را خود به کار آزاد مشغول بودند.

نماینده مردم فسا افزود :تلاش شده  است که 20هزار تن شکر خام جهت ادامه کار کارخانه تا مشخص شدن تکلیف نهایی آن و واگذاری به بخش خصوصی  دراختیار کارخانه قند قرارگیرد.

دکتر جمالی قیمت 90 میلیاردی مزایده کارخانه را غیر منطقی دانسته وگفتند که با رایزنی های بعمل آمده اکنون قیمت کف مزایده به 25  میلیارد تومان کاهش یافته است.

درمورد جاده های فسا دکتر جمالی عدم لویت بندی را در اجرای پروژه های راه سازی از جمله مشکلات دانسته وافزودند : درحالی که از گلیان تا بیخه دراز هیچ بودجه ای تعریف نشده بود و از فسا تا گلیان به علت تصادفات جاده ای ضروت بسیار زیادی داشت ، صرف بودجه عظیم  در گردنه خلاف عقل ومنطق و ضروت بود.حتی درمورد جاده ششده نیز نامنظم وبه صورت اولویت برعکس اجرا شده است . ما تلاش کردیم از فسا این طرح الویت بندی شود والان جاده فسا نوبندگان در حال انجام است که البته چون پول نقد وجود نداشت ، پیمانکا،رساخت  آن رابا اوراق قرضه متقبل  گردید.

درمود جاده کمر بندی نیز دکتر جمالی از تحویل آن تا دوماه آینده خبر داد.

 


نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

نظر سنجی

به نظر شما حقوق ۲۴ میلیونی برای مدیران حال حاضر کشور عادلانه است؟
بله،حقشان است
خیر،خیانت است
 

اخبار ایران و جهان

آرشیو