تازه ها :

عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال
اختصاصی فسایی؛

همه ی حوادث نماز جمعه امروز فسا/ متن کامل صحبتهای فرماندار و واکنش امام جمعه فسا

۲ مهر ۱۳۹۵ - ۲۳:۳۶:۵۰ کد مطلب: 8365

نماز جمعه امروز شهر فسا آبستن حوادث مختلفی بود.

 

اختصاصی فسایی: قبل از شروع خطبه ها سرهنگ شیبانی فرمانده سپاه فسا  به مناسبت هفته دفاع مقدس سخنرانی داشت و در یکی از موارد به اف ای تی اف اشاره نمود که مسئولین باید هوشیار باشند و ...

در ادامه خطبه های توسط امام جمعه فسا خوانده می شود. پس از آن نماز ظهرجمعه خوانده و نمازگزاران آماده نماز عصر هستند که با درخواست فرماندار (ممکن است این هماهنگی از قبل صورت گرفته باشد) جهت سخنرانی درمورد سرشماری نفوس و مسکن وی در بین الصلاتین پشت تریبون نمازجمعه قرار می گیرد.

سخنانی که حاشیه های مختلفی را به همراه داشت.

سلیمان کرمی در سخنان خود گفت: " FATF نهادی است که در سال 1389 تشکیل شد، و هدفش هم مبارزه با پولشویی و مبارزه با تامین مالی تروریسم می باشد. 197 کشور عضو این نهاد می باشد که سه کشور ایران، کوبا و کره شمالی در لیست سیاه این نهاد قرار گرفته بودند که کوبا از این لیست خارج شد و خروج ایران هم در این مدت اخیر اتفاق افتاد. عزیزان باید خروج ایران از FATF را به عنوان یک دستاورد از آن یاد کنیم و این انتظار می رود که عزیزان با بنیه کارشناسی بر روی این مسئله صحبت کنن FATFدر دولت آقای احمدی نژاد بود و در مجلس نهم به مرحله تصویب رسید و شورای نگهبان آن را تصویب کرد.

در واقع دولت قبل برای تصویب قانون مبارزه ی با تروریسم که پیش شرط آغاز تعامل با FATF بود اقدام لازم را انجام داد. ولی در دولت قبل لایحه ی آن تا انتهای دولت در میان مجلس و دولت و شورای نگهبان معطل ماند و متاسفانه در این یکی دو ماه برای مردم یک غول دو سر آدم خواری را ساخته اند که همه ی منافع ما را خواهد بلعید.

در صورتی که اینگونه نیست FATF بنابر قطعنامه 1267 شورای امنیت سازمان ملل طالبان، القاعده و داعش را به عنوان گروه های تروریستی قلمداد کرد و از کشورها خواست که اموال و دارایی های آن ها را هر جا که هست شناسایی کنند و اموالشان را توقیف کنند.

خب این نهاد یک فرجه ی یک ساله را به این دولت برای اثبات حُسن نیت این مهلت داده شد. ایران دو وظیفه دارد: یکی شامل ساماندهی جابجایی فیزیکی پول و دوم جابجایی الکترونیکی پول می باشد. قطعاً خارج شدن از لیست سیاه FATF شرط لازم برای حضور نظام بانکی و بورس ما در عرصه ی بین الملل می باشد و موثر بر صادرات و واردات ایران عزیز ما می باشد. پیوستن به FATF با توجه به کارکردی که این سازمان دارد می تواند بسیار موثر و مفید واقع شود. این قطعنامه ی 1929 که سازمان ملل بر علیه سپاه صادر کرد الزامی برای این دولت نیست که حتماً باید اجرا شود.(شعار مرگ بر آمریکای حاضران)
قطعاً همه ی ما مرگ بر آمریکا خواهیم فرستاد چه این دولت و چه همه ی این عزیزانی که عشق در گرو این نظام دارند در واقع در راستای پاسداشت خون شهدا می باشد. شعار همه ی ما مرگ بر آمریکا هست و خواهد بود ان شاءالله.
برجام یک مفاهمه ی سیاسی بود و FATF یک مفاهمه ی اقتصادی می باشد و ربطی به یکدیگر ندارد. اما وابسته ی به یکدیگر هستند. لذا خواهش می کنم که ان شاءالله این موضوع به کارشناسی گذاشته شود. این موضوع به نظر مثبت مقام معظم رهبری رسیده است. در مجلس نهم تصویب شده است و شورای نگهبان این مورد را تایید کرده است. در عین حال همه ی این معاهدات و این معاهده ها زیر نظر مقام معظم رهبری خواهد بود."
در این لحظه که همهمه و شعار فضای مصلی نماز جمعه فسا را فرا گرفته بود امام جمعه وارد عمل شده و اعلام کرد: 
نمازگزارن عزیز دقت بفرمایید. "مباحث کلی کشور باید در شورای امنیت ملی به بحث گذاشته شود و آن ها هرچه تصمیم گرفتند بالاخره نمایندگان مقام معظم رهبری و مسئولین اصلی کشور در شورای عالی امنیت ملی هستند و آن جا هر تصمیمی گرفته شد باید تابع باشیم.

 اما معنای این حرف این نیست که هشدار ها بیان نشود. این معاهده خود به خود ممکن است در حال حاضر برای ما ایجاد نکند اما در آینده وقتی که ما تحریم گروه های تروریستی را به دست شورای امنیت سپردیم شورای امنیت هم قدرتهای جهانی می باشند می توانند تعریف کنند که حزب الله هم تروریست است. سپاه هم تروریست است. پس باید کسی به این ها کمک نکند. باید از انتقادها استقبال کنیم و مسئولین کشور ما باید پیگیری نمایند.
حرفهایی که در این جا زده می شود جای جواب نمی باشد. چون فرماندار قرار بود در مورد سرشماری با مردم صحبت کنند و من انتظار نداشتم که به این موضوع بپردازند."

نماز عصر خوانده می شود. تعداد زیادی از نمازگزاران قصد حمله به فرماندار می کنند و به سمت جلوی جایگاه هجوم می آورند. جمعیت با شعارهای تند خواستار رفتن کرمی از فسا می شوند و عده ای شعار مرگ بر ضد ولایت فقیه ومرگ بر منافق سر می دهند.

قبل از رسیدن معترضین به کرمی،جهت جلوگیری از هرگونه اقدام ناگوار، فرماندار ویزه فسا توسط مسئولان ستاد نماز جمعه و همراهان از صحنه خارج می شود و قائله پایان می پذیرد.

 

 

 


نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

نظر سنجی

به نظر شما حقوق ۲۴ میلیونی برای مدیران حال حاضر کشور عادلانه است؟
بله،حقشان است
خیر،خیانت است
 

اخبار ایران و جهان

آرشیو