تازه ها :

عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال
به بهانه سالروز شهادت؛

زندگینامه شهید حاج ابوذر غواصی+تصاویر

۱۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۷:۱۳ کد مطلب: 12067

شروع زندگی مشترکشان را با زیارت خانه خدا شروع کردند و در زیارتی که اربعین سال 94 از کربلای مطهر داشتند از حضرت ابا عبدالله الحسین شهادت خود را خواسته بود و در بامداد 15 فروردین 1395 شهد زیبای شهادت را نوشید و چهارمین شهید مدافع حرم و اولین شهید بسیجی فسا در دفاع از حرم لقب گرفت.

نام : حاج ابوذر

نام خانوادگی :غواصی

نام پدر : مرحوم کاووس

تاریخ تولد :1360/09/11

تاریخ شهادت :1395/01/13

محل شهادت : سوریه

وضعیت :متاهل
 
زندگینامه شهید حاج ابوذر غواصی

ابوذر غواصی فرزند کاووس متولد 1360 از روستای شهید پرور صحرارود هستند. ایشان دوران ابتدایی و راهنمایی را در  صحرارود و دبیرستان را در شهرستان فسا گذراندند.در همان اوایل دبستان بود که پدرش را از دست داد و ابوذر در کودکی به عنوان پسر ارشد خانواده بار مسئولیت خانواده اش را بر دوش کشید.ایشان در تمام عمر با برکتشان از سرچشمه زلال قرآن  نوشیدند و  با نماز اول وقت بسیار محشور بودند
 شغل شریف این شهید بزرگوار بتون ریزی ساختمان بود و همیشه دغدغه کسب حلال داشت.همیشه مقید بود که نمازهایش را با عبا و در مسجد جامع صحرارود اقامه بفرمایند. از ایشان سه فرزند پسر  علی6 ومحمد طاها 4 و  محمد باقر2 ساله به یادگار مانده است.ایشان دارای دوبرادر و یک خواهر هستند و چنان مادرشان را تکریم می کردند که همسایگان برای فرزندانشان ایشان را مثال میزدند.
شروع زندگی مشترکشان را با زیارت خانه خدا  شروع کردند و در زیارتی که اربعین سال 94 از کربلای مطهر داشتند از حضرت ابا عبدالله الحسین شهادت خود را خواسته بود و در بامداد 15 فروردین 1395 شهد زیبای شهادت را نوشید و چهارمین شهید مدافع حرم و اولین شهید بسیجی فسا در دفاع از حرم لقب گرفت.

 

 


نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

نظر سنجی

به نظر شما حقوق ۲۴ میلیونی برای مدیران حال حاضر کشور عادلانه است؟
بله،حقشان است
خیر،خیانت است
 

اخبار ایران و جهان

آرشیو