تازه ها :

عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال
دکتر محمد جواد جمالی نماینده مردم شهرستان فسا در مجلس شورای اسلامی :

بوئینگ با سیاست‌های آمریکا هماهنگ است

۱۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۶:۳۲ کد مطلب: 12034

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است علیرغم اینکه بوئینگ باید به تعهدات خود پایبند باشد در نهایت با سیاست‌های کشور خود همراه است از این رو درصورت هرگونه تخطی می‌توانیم شرکتی از کشور دیگری را جایگزین کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فسائی ، دکتر محمدجوادجمالی نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی افزود :تلاش دادگاه فدرالی در آمریکا برای دستیابی به جزئیات قرارداد 16 میلیارد دلاری بوئینگ گفت: این قبیل اقدامات آمریکا اوج خباثت این کشور و دشمنی آنها با جمهوری اسلامی ایران را نشان می دهد.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی تلاش آمریکا برای دستبرد به اموال ایران از طریق دارایی هایمان در این کشور را، راهزنی بین المللی دانست و افزود: آمریکا روابط بین الملل را مورد خدشه وارد می کند چنانچه بارها دولت این کشور با کمک دادگاه های خود اقدام به دستبرد به اموال ایران را زده و متأسفانه بسیاری از منابع مالی ما را به تاراج برده است.

وی در ادامه با اشاره به وظیفه معاونت حقوقی ریاست جمهوری و قوه قضاییه بیان داشت: این دو نهاد باید به علت تکرار چند باره این اقدام آمریکا واکنش تندی نشان دهند چرا که آمریکا به هیچ قانون بین المللی پایبند نبوده و به هر روشی که بتواند به ایران فشار وارد می کند.

 

دکتر جمالی با بیان اینکه می توان نسبت به کارشکنی آمریکا و تلاش برای دسترسی به اموال ایران به بهانه های واهی، شکایت بین المللی صورت داد، عنوان کرد: باید در معاهدات و قراردادها با شرکت های آمریکایی مراقبت بیشتری صورت گیرد چرا که در نهایت شرکت بوئینگ نیز از توطئه‌های آمریکایی مستثنی نبوده و هماهنگ عمل می کند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان برداشت از اموال ایران در آمریکا را خلاف روح برجام دانست و خاطرنشان کرد: این امکان وجود دارد که در صورت تخطی بوئینگ، با این شرکت قرارداد مجدد نداشته باشیم و از ظرفیت سایر کشورها استفاده کنیم.


نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

نظر سنجی

به نظر شما حقوق ۲۴ میلیونی برای مدیران حال حاضر کشور عادلانه است؟
بله،حقشان است
خیر،خیانت است
 

اخبار ایران و جهان

آرشیو