تازه ها :

عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال
در مدرسه علمیه خواهران فاطمیه س فسا برگزار شد

نشست سیاسی با محوریت فرقه‌های تصوف

۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۲:۴۴ کد مطلب: 12025

نشست سیاسی با محوریت فرقه‌های تصوف نشست سیاسی با محوریت«فرقه‌های تصوف» به منظور بصیرت‌افزایی با حضور جمعی از طلاب، امروز در مدرسه علمیه خواهران فاطمیه(س) فسا برگزار شد.

پایگاه خبری تحلیلی فسائی ،  برادر وحید بنده خدا مسئول قرارگاه امر به معروف و نهی از منکر شهرستان فسا گفت: مکتب تصوف یک مکتب کاملا التقاطی است و سهل‌انگاری برخی از مسئولین باعث شده که این جریان تبدیل به یک جریان سیاسی شود؛ چرا که این مکتب را فرقه‌ای معتدل و عاقل می‌دانند. وی افزود: در حال حاضر مکتب تصوف ضد اسلام بوده و حق و باطل در آن به هم آمیخته و افراد این مکتب از لحاظ عقاید و اندیشه بسیار انحراف دارند. از دیدگاه امام خمینی(ره) جنگ ما جنگ عقیده است؛ ممکن است که در زمینه عقیده بخواهی با همسایه یا هم‌شهر خودت بجنگی. مسؤول قرارگاه امر به معروف و نهی از منکر فسا ادامه داد: بعد از جنگ تحمیلی اینها شروع به مخالفت با امام و رهبری و مبانی اصیل انقلاب کردند. در بسیاری از جا‌ها صوفیه با مردم درگیر شدند، اما در کشور ما آمدند و با مسئولین درگیر شدند. ابتدا جریان فکری راه انداختند و سپس آن را تبدیل به یک جریان فرهنگی-اجتماعی کردند و در نهایت پا را فراتر بردند و آن را سیاسی کردند.

بنده‌خدا تشریح کرد: شخصیت سیاسی نور‌علی تابنده این فرقه را از وجهه اجتماعی به سیاسی برد و تا جایی پیش برد که از یک حزب سیاسی بیشتر فعالیت داشت و این به حدی رسید که برخی از شخصیت‌ها رفتند و با این‌ها دیدار داشتند. وی خاطر‌نشان کرد: جو حاکم بر این فرقه تغییر کرده است. در زمینه مبانی فکری بسیار قوی هستند. ما باید امروز افشاگری کنیم و مردم را آگاه کنیم تا به این فرقه نپیوندند.


نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

نظر سنجی

به نظر شما حقوق ۲۴ میلیونی برای مدیران حال حاضر کشور عادلانه است؟
بله،حقشان است
خیر،خیانت است
 

اخبار ایران و جهان

آرشیو