تازه ها :

عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال

چاپ مقاله استادیار واحد فسا در فصلنامه «پژوهش در مسائل تعلیم و تربیت اسلامی »

۲۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۹:۵۲ کد مطلب: 11997

مقاله استادیار گروه فلسفه و کلام اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد فسا در مجله علمی پژوهشی «پژوهش در مسائل تعلیم و تربیت اسلامی» با عنوان «بررسی امکان تاسیس فلسفه تعلیم و تربیت صدرایی» چاپ شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فسائی ، دکتر عباس احمدی سعدی استادیار گروه فلسفه و کلام اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد فسا : «نظریه ملاصدرا درباره چگونگی آفرینش و تکامل انسان یعنی حدوث جسمانی نفس و بقای روحانی آن در کنار نظریه حرکت جوهری نفس و استکمال تدریجی آن، چشم اندازی ژرف پیش روی محققان می گشاید بر اساس این مبانی می توان      نظریه ای فلسفی به معنای دقیق متافیزیکی آن، درباره تعلیم و تربیت سامان بخشید. به نظر ملاصدرا تحول آدمی بر اثر تربیت ناشی ازعلوم اکتسابی در کناراستعداد شخصی تحقق می یابد. برهمین اساس آموزش برای آحاد مردم به فراخورتوانایی جسمی-ذهنی آنها فریضه ای اخلاقی و الهی شمرده می شود »

در ادامه این مقاله آمده است: » تعلیم و تربیت در معنای لغوی همان آموزش و پرورش است که جزءاصلی و مهم فرهنگ به شمار می رود، فرایند تعلیم وتربیت، منظم، روشمند و هدفدار است که انسان های مستعد را به مقام برخورداری از فرهنگ یا فرهیختگی- در سطوح متفاوت- می رساند واین یعنی پیمودن مسیری برای گذر از زیست حیوانی به قلمروی حیات والای انسانی .»


نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

نظر سنجی

به نظر شما حقوق ۲۴ میلیونی برای مدیران حال حاضر کشور عادلانه است؟
بله،حقشان است
خیر،خیانت است
 

اخبار ایران و جهان

آرشیو