تازه ها :

عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال
دکتر محمد جواد جمالی نماینده مردم فسا در مجلس :

غرب تعیین کننده حضور ایران در سوریه نیست

۲۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۲:۱۲ کد مطلب: 11985

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به حضور مستشاری جمهوری اسلامی در سوریه گفت: ما به درخواست دولت سوریه در این کشور هستیم و تا زمانی که لازم باشد اینجا می مانیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فسائی ، دکترمحمدجواد جمالی عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و نماینده مردم شهرستان فسا در مجلس شورای اسلامی با بیان : تهدیدات رژیم صهیونیستی از طریق کشورهای اروپایی نسبت به ایران برای حضور در سوریه، گفت: حضور ایران در سوریه حضوری مستشاری بوده و به درخواست دولت این کشور است که مخالف هیچ قانون بین المللی نیست.

نمیانده مردم شهرستان فسا در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس یادآور شد: این تهدیدات در حالی صورت می گیرد که باید از کشورهایی که به اجبار در سوریه حضور نظامی دارند خواسته شود تا این کشور را ترک کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه به تأیید شخص ترامپ در زمان کارزار انتخاباتی، تنها ایران و روسیه هستند که به طور واقعی در سوریه علیه داعش می جنگند، عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران از یکپارچگی و تمامیت ارضی سوریه دفاع کرده و به ثبات منطقه کمک کرده است اما آنها این موضوع را تهدیدی برای رژیم صهیونیستی می دانند و نمی خواهند امنیت این رژیم به خطر بیافتد.

جمالی نوبندگانی در ادامه با بیان اینکه بعد از حضور مستشاری ایران در سوریه، دائما در معرض تهدید بوده و شهدای زیادی هم داده ایم، عنوان کرد: فرانسه که خود را مهد دموکراسی می داند، نقش پلیس بد را ایفا می کند و درک صحیحی از جمهوری اسلامی ندارد که اگر قرار بود با تهدید عقب نشینی کند در شرایط دیگری این کار را می کرد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران تهدیدناپذیر است و تا وقتی که احساس کنیم خطر در سوریه برطرف نشده، به درخواست دولت این کشور حضور خواهیم داشت و شرایط را خودمان و بر مبنای برآوردهای امنیتی و سیاسی تعیین می کنیم که چه زمان از سوریه خارج شویم.

 


نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

نظر سنجی

به نظر شما حقوق ۲۴ میلیونی برای مدیران حال حاضر کشور عادلانه است؟
بله،حقشان است
خیر،خیانت است
 

اخبار ایران و جهان

آرشیو