تازه ها :

عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال
دکتر محمد جواد جمالی نماینده مردم فسا در مجلس :

عربستان با پول دهان مجامع بین‌المللی و حقوقی را بسته است

۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۴:۰۰ کد مطلب: 11981

عربستان سعودی نسبت به قواعد و قوانین بین‌المللی پایبند نیست و از سوی دیگر کشورهایی حامی سعودی‌ها نیز به دلیل گرفتن پول از این رژیم، مشکل خود را در جوامع بین‌الملل حل کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فسایی ،دکتر محمد جواد جمالی  در خصوص آخرین وضعیت پیگیری دریافت دیه قربانیان حادثه سقوط جرثقیل و فاجعه منا در حج سال 1394 و امتناع عربستان از پرداخت دیه شهدای منا، گفت: عربستان سعودی نسبت به قواعد و قوانین بین‌المللی پایبند نیست و از سوی دیگر کشورهایی حامی سعودی‌ها نیز به دلیل گرفتن پول از این رژیم، مشکل خود را در جوامع بین‌الملل حل کردند.

نماینده مردم  شهرستان فسا در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری کشتار و جنگ و خونریزی سعودی‌ها در یمن، تصریح کرد: بان‌کی‌مون در این خصوص اعلام کرد که گزارش جنایت عربستان در یمن به دلیل پولی که پرداخت کردند، در سازمان ملل مطرح نشد. در واقع سعودی‌ها به پشتوانه آمریکا و سایر کشورهای اروپایی و با تکیه به منابع مالی خود به دنبال قلدری هستند.

وی افزود: پول سعودی‌ها دهان مجامع بین‌المللی و حقوقی را بسته است اما باید بدانند که این موضوع مانع تلاش جمهوری اسلامی نخواهد شد، عربستان با پرداخت دیه تخلفات خود در حادثه منا را می‌پذیرند لذا به جهت فرار از این موضوع از پرداخت دیه امتناع می‌ورزند.

دکتر جمالی معتقد است: عربستان برای فرار از مسئولیت نسبت به پرداخت دیه شهدای منا توجهی ندارد، حال آنکه بی‌تفاوتی و بی‌مسئولیتی بیش از این حد و بازی با عواطف مردم نه تنها روح خانواده شهدا را آزرده می‌کند بلکه موجب اتخاذ تصمیم و برخوردی قاطع از سوی جمهوری اسلامی ایران می‌شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: هرچند جمهوری اسلامی هم‌اکنون روابط دیپلماتیک قوی با عربستان ندارد اما برای پیگیری حق خود و دریافت دیه قربانیان از هر روش حقوقی استفاده خواهد کرد.


نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

نظر سنجی

به نظر شما حقوق ۲۴ میلیونی برای مدیران حال حاضر کشور عادلانه است؟
بله،حقشان است
خیر،خیانت است
 

اخبار ایران و جهان

آرشیو