تازه ها :

عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال

کارگاه علمی افزایش جمعیت

۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۴:۳۳ کد مطلب: 11978

کارگاه علمی افزایش جمعیت به منظور ارتقای سطح طلاب در امر فرهنگ‌سازی و ترویج فرهنگ افزایش جمعیت با حضور جمعی از طلاب و مبلغان بسیجی، امروز در مدرسه علمیه خواهران فاطمیه س فسا برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فسایی ،  دکتر سید محمد‌حسین اجاقی ، استاد حوزه و دانشگاه با حضور در کارگاه علمی حوزه‌های علمیه خواهران با بیان : اقتصاد، تربیت، رفاه و شغل از عواملی است که موجب کاهش جمعیت شده است.

وی افزود : با روند کاهش جمعیت، چالش‌هایی چون افزایش سالمندی جمعیت، افت میزان باروری و تجدید نسل، بحران ساختار خانواده و شکاف نسل‌ها ایجاد می‌شود و با چنین روندی در چند سال آینده دچار بحران خواهیم شد؛ هم از لحاظ نیروی کار  و هم اینکه کشور دچار افراد کهنسال خواهد بود.

استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: یکی از اصلی‌ترین مؤلفه‌های سبک زندگی در دنیای امروز ما، اصل شدن رفاه و راحتی است؛ رفاهی که در دنیای ما اصل شده، رفاه مادی است. از نگاه برخی از مردم فرزند‌دار شدن به سختی افتادن است که با رفاه مادی منافات دارد.

آقای اجاقی ادامه داد: برخی معتقدند که فرزند کمتر، فرصت بیشتری را برای تربیت فرزندان فراهم می‌کند و وقتی فرزندان زیاد شود به صورت طبیعی وقت و حوصله زیادی باید صرف شود.


نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

نظر سنجی

به نظر شما حقوق ۲۴ میلیونی برای مدیران حال حاضر کشور عادلانه است؟
بله،حقشان است
خیر،خیانت است
 

اخبار ایران و جهان

آرشیو