تازه ها :

عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال

ارائه خدمات توان‌بخشی مبتنی بر جامعه در عشایر فارس

۲۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۴:۴۱ کد مطلب: 11958

مدیرکل بهزیستی استان فارس بابیان اینکه خدمات توان‌بخشی مبتنی بر جامعه در عشایر به شکل آزمایشی شروع‌شده است، گفت: تسهیل‌گرانی از دل عشایر که مشکلات آن منطقه را لمس کرده باشند انتخاب کرده تا بتوانیم طرح را به سرمنزل مقصود برسانیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فسائی ، 

سیدمرتضی موسوی عصر امروز در همایش تقدیر و تجلیل از خیران و گروه‌های خودیار توان‌بخشی مبتنی بر جامعه(CBR) که با حضور رؤسا و کارشناسان توان‌بخشی ادارات بهزیستی شهرستان‌های استهبان، نی‌ریز، فسا، داراب، زرین‌دشت، گراش، مهر، خنج، لامرد و قیروکارزین کارشناسان توان‌بخشی این ادارات و خیرین در تالار فرهنگیان شهر لار برگزار شد، با اشاره به اینکه اساس روح انقلاب اسلامی ایران عدالت اجتماعی است، اظهار داشت: عدالت اجتماعی  شامل ایجاد فرصت‌های برابر برای تمامی اقشار مردم و توسعه تمامی لایه‌های جامعه است.

وی افزود: یکی از سازمان‌هایی که به‌طور جدی قدم در این عرصه گذاشته سازمان بهزیستی کشور است که با رسیدگی به امور کسانی که از قافله توسعه عقب‌مانده‌اند پیوند نزدیکی با توان‌بخشی مبتنی بر جامعه دارد.

مدیرکل بهزیستی استان فارس یکی از برنامه‌های توان‌بخشی مبتنی بر جامعه را بردن توان‌بخشی به دل روستاها برشمرد و تصریح کرد: برای این کار باید ابتدا آمار دقیقی داشت و پراکنش نوع معلولیت جهت پیشگیری و سلامت باید موردتوجه قرار گیرد .

این مسوول، فارس را از استان‌های پیشرو در عرصه خدمات توان‌بخشی مبتنی بر جامعه معرفی کرد و افزود: حدود یک هزار و 815 روستا و 33 هزار و 84 معلول شناسایی و تحت پوشش طرح قرارگرفته‌اند.

مدیرکل بهزیستی استان فارس بابیان اینکه خدمات توان‌بخشی مبتنی بر جامعه در عشایر به شکل آزمایشی شروع‌شده است، عنوان کرد: تسهیل‌گرانی از دل عشایر که مشکلات آن منطقه را لمس کرده باشند انتخاب کردیم که با یاری خداوند بتوانیم طرح را به سرمنزل مقصود برسانیم.


نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

نظر سنجی

به نظر شما حقوق ۲۴ میلیونی برای مدیران حال حاضر کشور عادلانه است؟
بله،حقشان است
خیر،خیانت است
 

اخبار ایران و جهان

آرشیو