تازه ها :

عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال

پیگیری توسعه خطوط ریلی فارس ازطریق فاینانس و شریک اجرایی

۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۵:۰۸ کد مطلب: 11906

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: با توجه به نقش و جایگاه حمل و نقل ریلی به عنوان یکی از زیرساخت های اقتصادی، توسعه خطوط ریلی این استان را از طریق فاینانس و شریک اجرایی دنبال می کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فسائی ، عنایت الله رحیمی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس افزود : هم اینک بخش عمده فعالیت راه آهن شیراز – اصفهان در زمینه جا به جایی مسافر است که می کوشیم تا با فعال کردن هرچه بیشتر ظرفیت باربری آن، سرعت بازگشت سرمایه این پروژه را افزایش دهیم.


وی ادامه داد: بر همین اساس، به دنبال این هستیم تا با ایجاد سیلو، بارانداز و ایستگاه های بارگیری توسط بخش خصوصی، بهره وری این خط ریلی را ارتقا بخشیم.
او اظهار کرد: هم اینک 40 هزار تن از گندم تولیدی استان فارس به وسیله قطار به مقاصد مختلف حمل می شود و علاوه بر این بخشی از بار پتروشیمی و شرکت های خودروساز نیز به وسیله قطار به جنوب کشور منتقل می شود.
رحیمی گفت: در کنار توسعه ایستگاه های راه آهن شیراز – اصفهان، پیگیر مطالعه و راه اندازی قطار تندرو شیراز – اصفهان نیز هستیم و علاوه بر این بحث افزایش سرویس ها و حرکت های قطار از شیراز به مشهد نیز در دست پیگیری است.
وی با اشاره به مواجه خطوط ریلی فارس با بن بست افزود: برای خروج راه آهن استان از بن بست و لزوم اتصال این خطوط به مراکز بار و دریا، اجرای خط آهن شیراز- بوشهر – عسلویه در دستور کار قرار گرفته که هم اینک در مرحله فاینانس قرار دارد و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس ادامه داد: از دیگر پروژه های ریلی در دست پیگیری در استان، راه آهن شیراز- نی ریز - گل گهر است و قطعات سه و چهار خط آنتنی (رفت و برگشت) آن به سمت فسا و داراب با پیشرفت فیزیکی مناسب در حال اجرا است.
رحیمی افزود: مطالعات قطعات یک و 2 این پروژه نیز انجام شده و قطعات بعدی به سمت قطرویه و سیرجان که مشکلات زیست محیطی آن برطرف شده نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت.
وی اضافه کرد: خط آهن یزد به اقلید نیز از دیگر پروژه های در دست اجرا در استان است که به وسیله آن راه آهن شمال به جنوب کشور متصل می شود و فاصله استان تا مشهد را کاهش می دهد.

 

 

 

 

منبع : ایرنا


نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

نظر سنجی

به نظر شما حقوق ۲۴ میلیونی برای مدیران حال حاضر کشور عادلانه است؟
بله،حقشان است
خیر،خیانت است
 

اخبار ایران و جهان

آرشیو