تازه ها :

عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال

جزئیاتی از درگیری روز گذشته نیروهای امنیتی با تروریست‌ها از زبان وزیر کشور

۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۷:۳۷ کد مطلب: 11902

وزیر کشور جزئیاتی از درگیری روز گذشته نیروهای امنیتی با تروریست‌ها در غرب کشور بیان کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فسائی ، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه پنجمین جلسه مشترک شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور با بیان جزئیاتی از برخورد نیروهای امنیتی با تروریست‌ها که روز گذشته اتفاق افتاد، افزود: به طور مرتب گزارش‌هایی در خصوص تیم‌های عملیاتی تروریستی داشتیم و الحمدالله با اشراف نیروهای امنیتی و نظامی توانستیم هم ورود سلاح و هم مواد منفجره و تیم‌هایی که وارد کشور می‌شوند را شناسایی کرده و با آنها به موقع و سریع برخورد کنیم.

وی ادامه داد: دیروز نیروهای بسیجی، نیروهای سپاه و وزارت اطلاعات که از قبل تیمی را شناسایی کرده بودند و حدود 22 نفر بودند، 15 تا 16 نفر آنها را دستگیر کردند، یک نفر را به هلاکت رساندند و چهار نفر نیز گریختند.

رحمانی فضلی تصریح کرد: در این درگیری سه نفر از نیروها از جمله دو بسیجی و یک پاسدار به شهادت رسیدند.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: در حوزه امنیتی با ورود این تیم و با کمک مردم و همکاری آن‌ها در مناطق مرزی و هوشیاری نیروهای ما و رصد مستمر در داخل و خارج مرزها توانستیم کنترل خوبی داشته باشیم. البته نیازمند کمک مردم هستیم و اگر مردم در نقطه‌ای از کشور با موارد مشکوکی مواجه شدند و یا اخباری به دست آن‌ها رسید که دال بر گزارشات و موضوعات امنیتی بود به مسئولات امنیتی و وزارت اطلاعات گزارش دهند تا بتوانیم کشور را از تهدیدات دشمن حفظ کنیم.

رحمانی فضلی همچنین درباره پنجمین جلسه مشترک توسعه امنیت پایدار شرق و غرب کشور، گفت: شورای توسعه شرق و غرب، مصوبه شورای عالی امنیت ملی است.‌سه مصوبه در حوزه‌های مرزی داریم؛ یکی بحث کارگروه ویژه مرز، شورای توسعه شرق و شورای توسعه غرب است که در سال‌های اخیر با رویکرد توسعه با تکیه بر مسائل امنیتی دو شورای توسعه شرق و غرب با یکدیگر ادغام شدند.

وی ادامه داد: ما شورای توسعه شرق و غرب را ادغام کردیم و رویکرد آنرا پرداختن به مسئله توسعه با تکیه بر مسایل امنیتی قرار دادیم.ما در مناطق مرزی، دو ضعف داریم، یکی بحث موضوع توسعه که به صورت تاریخی در این مناطق با آن مواجه هستیم و دیگری بحث اهمیت امنیت در این مناطق است که لازم است به آن توجه خاص شود. شورای عالی امنیت ملی از 10 سال قبل آنرا تصویب کرده و جلساتی برگزار شده و اقدامات خوبی هم انجام شده است.

وزیر کشور خاطر نشان کرد: در دوره جدید ما بحث توسعه را از حوزه امنیتی به حوزه اقتصادی و توسعه‌ای با رویکرد تقویت این مسئله البته با رعایت همه جوانب سیاسی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی و سرمایه‌گذاری تغییر دادیم و این جلسه اولین جلسه پس از تغییر حوزه در این دو شورا (شرق و غرب) بود.

رحمانی فضلی تصریح کرد: مقرر شد استان‌هایی که شامل این حوزه می‌شوند از جمله استان‌های کردستان، آذربایجان غربی،ایلام، لرستان، خراسان جنوبی، کرمانشاه، سیستان و بلوچستان و هرکدام از این استان‌ها طرح و یا سند توسعه استانی داشته باشند که در قالب آن سند توسعه استانی، هم همکاری و همگرایی میان دستگاه‌ها باشد و هم اولویت‌بندی در انجام برنامه‌ها باشد و توجه بیشتری نیز در سطح ملی به این استانها صورت گیرد.

وی گفت: 4 کمیته در این خصوص فعال است و کمیته‌ها کارهای خود را انجام و گزارشات خود را ارایه می‌دهند. مقرر شد که ماهانه ما این جلسات را داشته باشیم و مصوبات این جلسه به دولت ارایه خواهد شد؛هرکدام لازم باشد در دولت درباره آن تصمیم‌گیری می‌شود، این کار انجام شده و هرکدام را نیز رئیس‌جمهوری با اختیاراتی که دارند، تشخیص دهند اجرایی شود، دستور داده تا پیگیری شود.

وزیر کشور خاطر نشان کرد: این شورا، شورایی جامع است و مجلس، قوه قضائیه، نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی در این شورا حضور دارند و شورایی جامع و کامل بوده که امیدوارم برای مناطق مرزی ما منشا خیر و برکت باشد.

رحمانی فضلی درباره لازم‌الاجرا بودن تصمیمات این شورا نیز گفت: بله؛ براساس اصل 127 قانون اساسی، شورای عالی امنیت ملی تصمیم گرفت که این دو شورا مستتقیما دارای قدرت اجرایی شود و برای اینکه هماهنگی و همکاری بیشتری در این زمینه صورت گیرد، دولت معتقد بود که خارج از فرآیندی تصمیم‌گیری دولت که اول باید در کمیسیون‌ها بررسی و سپس در صحن دولت مطرح شود، این شورا را به عنوان کمیسیون دولت قبول کند تا خارج از نوبت تصمیمات این شورا در دولت مطرح و آن‌را هیئت وزیران بررسی کنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : تسنیم

 

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

نظر سنجی

به نظر شما حقوق ۲۴ میلیونی برای مدیران حال حاضر کشور عادلانه است؟
بله،حقشان است
خیر،خیانت است
 

اخبار ایران و جهان

آرشیو