تازه ها :

عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال
دکتر محمد جواد جمالی نماینده مردم فسا در مجلس :

ایران به قطعنامه ۲۲۳۱ پایبند است

۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۱:۳۲ کد مطلب: 11888

تناقضات رفتاری فرانسوی‌ها ناشی از همراهی با سیاست‌های رژیم صهیونیستی/ ایران به قطعنامه ۲۲۳۱ پایبند است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فسائی ، دکتر محمد جواد جمالی نماینده مردم شهرستان فسا در مجلس شورای اسلامی ،  با اشاره به اتهامات وزیر خارجه فرانسه در خصوص عدم پایبندی ایران به قطعنامه 2231 گفت: بیان اظهارات ضد و نقیض فرانسوی‌ها نوعی فرار رو به جلو و برای سر پوش گذاشتن بر عدم انجام مسئولیت‌های کشورهای اروپایی در حوزه برجام است.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: کشورهای اروپایی اقدامی در راستای انتظارات برجامی و ارتباطات اقتصادی و تجاری مبتنی با روح برجام انجام ندادند، فرانسه در طول مذاکرات 5+1 نیز نقش پلیس بد را بازی کرد لذا مدتی است که سیاست های خود را در خاورمیانه با سیاست های رژیم صهیونیستی هماهنگ می کند.

وی افزود: نزدیکی بیش از حد فوانسوی‌ها به رژیم صهیونیست برای سیاست خارجی فرانسه خوب نیست، ضمن آنکه ایران کشوری مقتدر و تعیین کننده و کلید حل مشکلات منطقه است، لذا سخت‌گیری و بیان اتهامات علیه جمهوری اسلامی درست نیست.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در دوران دفاع مقدس، فرانسه نیز کمک موشکی به صدام می‌کرد به نوعی که هواپیمای نظامی برای بمباران و هدف قراردادن بندر خارک جمهوری اسلامی به صدام اجاره داد، حال نباید به ایران را متهم به تقویت بنیه دفاعی کند، موشک برای تقویت بنیه دفاعی جمهوری اسلامی و بدون قدرت حمل کلاهک هسته ای است.

دکتر جمالی ، ادامه داد: موشک‌ها نقش بازدارنده داشته لذا قطعا از آشوب در منطقه هم جلوگیری می‌کند، ایران در سوریه و عراق هم از تمامیت ارضی آنها دفاع کرد ولی با این حال به قطعنامه 2231 پایبند است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فرانسه باید پاسخگوی جنایت خود در زمان جنگ ایران و عراق باشد، گفت: تناقضات فراوانی در رفتار فرانسوی ها دیده می شود، با اینکه فرانسه متمدن و از کشورهای پیشتاز در عرصه دموکراسی است، باید از ایران به عنوان کشوری که قائل به رعایت دموکراسی است، حمایت کند.


نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

نظر سنجی

به نظر شما حقوق ۲۴ میلیونی برای مدیران حال حاضر کشور عادلانه است؟
بله،حقشان است
خیر،خیانت است
 

اخبار ایران و جهان

آرشیو