تازه ها :

عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال
آیت‌الله جوادی آملی:‌

دولت کمر خدمت با عقل و عدل را ببندد‌

۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۵:۵۴ کد مطلب: 11886

مرجع تقلید شیعیان گفت: بزرگ‌ترین مشکل ما «بی‌عرضگی و سوء مدیریت» است، درحالی‌که توان و ظرفیت تولید بسیاری از محصولات در کشور وجود دارد اقدام به واردات آن‌ها می‌شود.

به گزارش  پایگاه خبری تحلیلی فسائی ، آیت‌الله جوادی آملی در دیدار وزیر نیرو و هیئت همراه که در بنیاد بین‌المللی علوم وحیانی اسراء برگزار شد، اظهار داشت: آنکه ما را آفرید، جهان را آفرید و ارتباط ما با جهان را آفرید، به ما تأکید کرد که میان اجزاء این مثلث ارتباط همیشگی وجود دارد ولی برخی خیال می‌کنند بین انسان، زمین و آسمان ارتباطی وجود ندارد و ارتباط ما با عالم گسسته است، لذا برای آن‌ها افسانه است که اگر کسی بیراهه رفته روزی‌اش کم می‌شود یا نزول باران و رحمت الهی کاسته می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: طبق نظام خلقت الهی، اگر کسی بیراهه نرود فیض و رحمت نیز با او خواهد بود، این یک مسئله علمی است که برای بسیاری هنوز حل‌نشده است.

مرجع تقلید شیعیان در بخش دیگری از سخنان خود به برخی معضلات و مشکلات کشور اشاره و تصریح کرد: بزرگ‌ترین مشکل ما «بی‌عرضگی و سوء مدیریت» است، درحالی‌که توان و ظرفیت تولید بسیاری از محصولات در کشور وجود دارد اقدام به واردات آن‌ها می‌شود.

وی ابراز کرد: سرمایه فروشی بی‌عرضگی است و تجارت نیست، ما امروز با فروش نفت که سرمایه ماست زندگی می‌کنیم درحالی‌که باید صنایع تبدیلی مانند پتروشیمی‌ها در کشور گسترش پیدا کنند.

آیت‌الله جوادی آملی عنوان کرد: دانشگاه‌های ما نباید پشت‌میزنشین تربیت کند، وظیفه دانشگاه تأمین نیروی کار متخصص برای کشور است، دانشگاه ما باید جوانانی تربیت کند که سنگ و خاک این مملکت را به مرمر و طلا تبدیل کنند.

وی تأکید کرد: این کشور به لطف الهی همه‌چیز دارد، با شرافت‌ترین و با کرامترین مردم جهان را ما در اختیارداریم و این را در طول تاریخ اثبات کرده‌ایم، حیف است این مملکت با فقر درگیر باشد، باید تمام تلاش و کوشش مسئولین در جهت رفع مشکلات این مردم باشد، ما به دولت محترم به عنایت الهی امید داریم و توقع ما این است که کمربند خدمت را با عقل و عدل محکم ببندید تا موفق باشید.

 

منبع : تسنیم 


نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

نظر سنجی

به نظر شما حقوق ۲۴ میلیونی برای مدیران حال حاضر کشور عادلانه است؟
بله،حقشان است
خیر،خیانت است
 

اخبار ایران و جهان

آرشیو