تازه ها :

عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال
رئیس دانشگاه الازهر؛

فلسطینیان برای انتفاضه سوم به پا خیزند

۱۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۰:۰۹ کد مطلب: 11601

أحمد الطیب بار دیگر با محکوم کردن تصمیم آمریکا علیه قدس اشغالی، از فلسطینی‌ها خواست برای انتفاضه سوم به‌پا خیزند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فسائی ، رئیس دانشگاه الازهر بار دیگر با محکوم کردن تصمیم آمریکا علیه قدس اشغالی، از فلسطینی‌ها خواست برای انتفاضه سوم به‌پا خیزند.

أحمد الطیب، روز جمعه تصمیم «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا، را در اعلام کردن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، محکوم کرد و از فلسطینی‌ها خواست برای انتفاضه جدید فلسطین به پا خیزند.
رئیس دانشگاه الازهر در بیانیه‌ای اعلام کرد الازهر با خشم و عصبانیت اقدام رئیس جمهور آمریکا را در اعلام شهر قدس شریف به عنوان پایتخت رژیم اشغالگر و غاصب صهیونیستی، دنبال کرد و بر این نظر است که این اقدام بی سابقه به چالش کشیدن شدید موازین بین‌المللی و احساسات بیش از یک میلیارد و پانصد میلیون مسلمان در جهان و نیز احساسات میلیون ها عرب مسیحی است.


وی در این بیانیه فلسطینی‌ها را برای انتفاضه جدید فراخواند و اعلام کرد: «انتفاضه سوم شما باید در حجم و اندازه ایمان شما به موضوع‌تان باشد. ما با شما هستیم و شما را تنها نخواهیم گذاشت.»
احمد الطیب در حالی این بیانیه را صادر کرد که جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) و گروه حزب الله لبنان نیز پیشتر خواستار به راه افتادن انتفاضه جدید علیه رژیم صهیونیستی شده اند.
در بیانیه رئیس الازهر آمده است: «به نمایندگی از همه جهان اسلام مخالفت قاطع خود را با این اقدام بی پروا اعلام می کنیم، اقدامی که تحریف واضح و غیرقابل قبول تاریخ و به بازی گرفتن آینده ملت هاست و اگر مسلمانان دارای قلب تپنده باشند، نمی توانند در برابر آن سکوت اختیار کنند.»
رئیس دانشگاه الازهر روز چهارشنبه نیز با صدور بیانیه‌ای درباره پیامدهای خطرناک تصمیم آمریکا هشدار داده و اعلام کرده بود که این تصمیم آمریکا نادیده انگاشتن حقوق فلسطینی‌ها در شهر مقدس قدس است.
رئیس دانشگاه الازهر در بیانیه امروز تاکید کرد: «از سران و دولت های کشورهای اسلامی، اتحادیه عرب، سازمان همکاری اسلامی و سازمان ملل می خواهیم که برای جلوگیری از اجرایی شدن این تصمیم و خفه کردن آن در نطفه هر چه سریع تر اقدام جدی کنند.»­

شیخ الازهر درخواست دیدار معاون رئیس جمهور آمریکا را رد کرد
شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد رئیس دانشگاه الازهر مصر اعلام کرد درخواست رسمی مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا برای دیدار با وی در بیستم دسامبر را رد کرده است.
شیخ احمد الطیب گفت: امکان ندارد الازهر با کسانی که تاریخ را تحریف می کنند و حقوق ملت ها را زیرپا می گذارند و به مقدسات تجاوز می کنند، نشست داشته باشد.
احمد الطیب تاکید کرد: رئیس جمهور آمریکا باید سریعاً از این تصمیم که به لحاظ شرعی و قانونی باطل است عقب نشینی کند.
وی افزود: رئیس جمهور آمریکا را مسئول شعله ور شدن حس نفرت در دل های مسلمانان و دوستداران صلح در جهان می دانم.
الطیب به ساکنان قدس اعلام کرد: باید انتفاضه سوم شما به قدر ایمان تان به آرمان فلسطین و محبت تان به وطن تان باشد و ما با شما هستیم و تنهایتان نخواهیم گذاشت.

 

 

 

منبع : خبرگزاری صدا و سیما


نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

نظر سنجی

به نظر شما حقوق ۲۴ میلیونی برای مدیران حال حاضر کشور عادلانه است؟
بله،حقشان است
خیر،خیانت است
 

اخبار ایران و جهان

آرشیو