تازه ها :

عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال

ترامپ تجارب دیپلماتیک برای اداره کشور آمریکا را ندارد/ بحران مالی چالش پی روی آینده ایالات متحده

۱۰ آذر ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۷:۳۰ کد مطلب: 11561

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با یادآوری اینکه ترامپ تجارب دیپلماتیک برای اداره کشور آمریکا را ندارد، گفت: بحران مالی چالش پی روی آینده ایالات متحده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فسائی ،  دکتر محمد جواد جمالی نماینده مردم شهرستان فسا در مجلس شورای اسلامی  در خصوص آینده روابط داخلی آمریکا، گفت: مسائل داخلی آمریکا با وجود رئیس‌جمهور کنونی مسیرهای متعددی را پیش رو دارد، در دو ماه گذشته حرکت هایی از سوی افراطیون و نژادپرستان انجام گرفت که ترامپ هم تلویحا آن را تایید کرد زیرا تنش بسیاری در جامعه آمریکا ایجاد گردید.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نژادپرستان با وجود ترامپ قدرت بیشتری پیدا کردند، تصریح کرد: گزارش‌هایی هم از پدر ترامپ وجود دارد که افراطی و نژادپرستی بودن وی را تایید می‌کند، از سوی دیگر بحران مالی ایالات متحده و افزایش کسری بودجه آمریکا از مشکلات دیگری است که بر روابط داخلی آینده آمریکا تاثیر دارد.

وی افزود: دلار به عنوان ارز رسمی جهان است که آمریکا از این طریق سود بسیاری برده است اما کشورهایی چون چین، روسیه، ترکیه و جمهوری اسلامی به دنبال استفاده از پول ملی خود برای مبادلات مالی هستند، با این وجود دلار ارز اصلی نخواهد بود بنابراین آمریکا آسیب مالی بیشتری خواهد خورد.

دکتر جمالی یادآور شد: افزایش بودجه‌های نظامی در این وضعیت به کمک ایالات متحده نیامده است، لذا تمام موضوع‌های مذکور سیاست داخلی دولت آمریکا را خدشه دار کرده و خواهد کرد، مردم آمریکایی نیز پی بردند که ترامپ تجارب دیپلماتیک برای اداره این کشور را ندارد لذا چالش هایی زیادی ایجاد کرده و خواهد کرد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، افزود: چالش اقتصادی بیشترین و موثرترین چالش پیش روی جامعه آمریکاست، بنابراین احساس می‌شود نخبگان از وضعیت روابط داخلی نگران هستند و واکنش نشان خواهند داد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: با این حال علی‌رغم سال‌های گذشته وضعیت داخلی آمریکا قابل پیش بینی نیست از این رو خطر بالقوه‌ای برای کشور ما است.

 

 

 

 

منبع : خانه ملت 

 

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

نظر سنجی

به نظر شما حقوق ۲۴ میلیونی برای مدیران حال حاضر کشور عادلانه است؟
بله،حقشان است
خیر،خیانت است
 

اخبار ایران و جهان

آرشیو