تازه ها :

عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال
دکتر محمد جواد جمالی نماینده مردم فسا در مجلس :

پازل‌های بعدی برای ایجاد درگیری در منطقه در حال چینش است

۳۰ آبان ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۲:۴۶ کد مطلب: 11519

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر پایان حاکمیت داعش به عنوان خلافت، گفت: پازل‌های بعدی برای ایجاد درگیری در منطقه در حال چینش است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فسائی ، محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در واکنش به نامه سردار سلیمانی به مقام معظم رهبری مبنی بر برچیده شدن گروه تروریستی داعش از کشورهای سوریه و عراق، گفت: اظهارات سردار سلیمانی و اعلام پایان داعش به معنای پایان حاکمیت داعش به عنوان خلافت است زیرا امکان حضور متفرق آنها و اقدامات تروریستی در نقاط مختلف منطقه وجود دارد.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی داعش همچون هر اندیشه انحرافی دیگر امکان حضور در مناطق مختلف را دارد، تصریح کرد: داعش منبعث از اندیشه‌های صدر اسلام، خوارج و منافقین است، لذا برداشت اشتباه مبنی بر عدم پایان حضور آنها در مناطق مختلف نباید صورت گیرد.

وی با تاکید بر اینکه حاکمیت داعش به پایان رسیده است، افزود: اجماعی مبنی بر اینکه با داعش و گروه‌های تکفیری با زبان مذاکره و دیپلماسی نمی‌توان صحبت و مقابله کرد، صورت گرفته است. در حقیقت با پشتیبانی دیپلماسی امکان سرکوب آنها وجود داشت.

تخریب چهره فرهنگی اسلام هدف از ایجاد داعش در منطقه

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اهداف ایجاد گروه تروریستی داعش، گفت: تخریب چهره فرهنگی اسلام توسط داعش و نمایش حرکت سبوعانه و وحشیانه با در اختیار داشتن ظرفیت تمام گروه‌های مجازی و اطلاع‌رسانی از جمله اهداف ایجاد این گروه بود.

جمالی یادآور شد: داعش از طریق تویتر، تلگرام و سایر ظرفیت‌های اطلاع‌رسانی، تمام اقدامات وحشیانه و تروریستی خود را اعلام می‌کردند تا اسلام را به نوعی دیگر نشان دهند، از سوی دیگر خواستار ممانعت از ترویج اسلام در کشورهای اروپایی و آمریکایی بودند.

بروز و ظهور داعش سبب قرار گرفتن رژیم صهیونیستی در حاشیه امن شد

وی ادامه داد: داعش همچنین برای تخریب کشورهای منطقه در خط مقدم علیه رژیم صهیونیستی چون سوریه، لبنان، عراق و ایران تلاش کردند تا تجزیه و نابود شوند، به همین جهت رژیم صهیونیستی در سال‌های درگیری داعش در سوریه در آرامش نسبی قرار داشت.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه داعش از سوی دیگر به دنبال نفوذ در ایران بودند، تصریح کرد: داعش برای تجزیه کشورهایی چون بحرین به لحاظ جمعیت و وسعت با دستور تلفنی از کاخ سفید، مراتب سرسپردگی را اعلام کرد. در حالی که کشورهای منطقه نباید با سیاست‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی همراه می‌شدند.

زبان زور تنها راهکار برخورد با زورگویان

جمالی با بیان اینکه زبان زور تنها راهکار برخورد با زورگویان است، گفت: سرکوب خلافت داعش در سوریه و عراق قطعا آنها را به کشورهایی که از آن برخواستند، بر خواهد گشت، اقدامات تروریستی در بروکسل، مسکو، لندن و بارسلونا و غیره نیز نشان از همین موضوع دارد.

پایان خلافت داعش به معنای پایان درگیری‌های منطقه نیست

وی تاکید کرد: کشورهای اروپایی و آمریکایی و حتی حامیان منطقه باید بدانند شاید امکان ایجاد گروه‌های تروریستی چون داعش راحت باشد اما کنترل آنها را نمی‌توانند در اختیار داشته باشند؛ به عنوان مثال طالبان را ایجاد کردند اما با آمریکایی‌ها هم برخورد کردند، البته پایان خلافت داعش به معنای پایان درگیری‌های منطقه نخواهد بود، دشمنان قطعا پازل‌های بعدی را خواهند چید.

فشار اروپا بر برنامه‌های موشکی و تحریم پازل‌های بعدی دشمنان

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: طرح موضوعاتی چون حزب‌الله و لبنان و مقابله مستقیم با جمهوری اسلامی به همین خاطر است، لذا در آینده نزدیک شاهد فشار کشورهای اروپایی به ویژه فرانسه بر توانایی موشکی جمهوری اسلامی خواهیم بود. تا این موضوع را بهانه‌ای برای عدم پذیرش ایران جهت انجام مذاکره در خصوص برنامه‌های موشکی کنند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اروپا همسو با آمریکا امکان دارد به تحریم‌ها هم روی آورند، در هر حال همه جناح‌های سیاسی داخلی باید بدانند که منافع ملی فصل مشترک جمهوری اسلامی است لذا هم‌صدا باید از سواستفاده دشمن از گسل‌های درونی خودداری کنند.

 سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه در پیامی به محضر مقام معظم رهبری با اعلام پایان سیطره شجره خبیثه داعش، رهبری حکیمانه ایشان و پایداری ملت، دولت، ارتش و نیروهای مردمی عراق و سوریه و مجاهدین و شهدای مدافع حرم از دیگر کشورهای اسلامی را عامل پیروزی جبهه مقاومت دانست.

 

 

منبع : مجلس نیوز


نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

نظر سنجی

به نظر شما حقوق ۲۴ میلیونی برای مدیران حال حاضر کشور عادلانه است؟
بله،حقشان است
خیر،خیانت است
 

اخبار ایران و جهان

آرشیو