تازه ها :

عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال

اولین سوگواره استانی عکس تعزیه میدانی روستای صحرارود فسا برگزار شد

۳۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۸:۱۷ کد مطلب: 11514

در مراسمی که دوشنبه شب در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فسا برگزار شد از برگزیدگان اولین سوگواره استانی عکس بزرگترین تعزیه میدانی کشور با حضور مسئولین و هنرمندان تجلیل شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فسائی ، محمد کاظم رحمانی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فسا : هدف از برگزاری این سوگواره را ایجاد تصویری بدیع، خلاقانه و هنرمندانه از تعزیه صحرارود ، خلق و ثبت تصاویری از آثار فرهنگ و خرده فرهنگ های مرتبط با مراسم تعزیه و تحکیم پیوند بین دین ، هنر و رسانه دانست و گفت: اگر در عکس تکنیک ، محتوا و دیگر شاخص های هنری رعایت شود می تواند در سریعترین زمان ممکن با مخاطب ارتباط برقرار کند و تأثیر گذار باشد.

 رحمانی: با اشاره به اینکه تعداد ۹۰۰ قطعه عکس از ۹۰ عکاس در دوبخش حرفه ای و موبایل گرافی به دبیرخانه سوگواره ارسال شده است افزود: پس از داوری های انجام شده ۶ اثر برتر انتخاب شد. در ادامه حجت الاسلام والمسلمین جمالی زاده امام جمعه شهرستان فسا از برگزارشدن تعزیه میدانی صحرارود و سوگواره عکس تقدیر کرد و افزود: با توجه به استقبال عمومی از تعزیه صحرارود می توان از آن بعنوان یک فرصت معنوی بهره برداری کرد و با دقت در بکار گیری ابزار هنر در ارائه این رویداد مهم هنری به کشور تلاش کرد.

در ادامه کرمی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان فسا نیز با بیان این مطلب که نقطه تکاملی عزاداری ها در تعزیه رشد می کند گفت: تعزیه مناظره، مفاخره، منظومه خوانی و رجزخوانی است و یک هنر فاخر و عبادی است که با ایمان و اعتقاد مردم سر و کار دارد.

وی اجرای هنرمندانه عکاسی در این حوزه را با رعایت تمام اصول حرفه ای و تکنیک های لازم را یکی از راههای ماندگاری این هنر اصیل اسلامی بیان کرد.

در ادامه فرید تبریزی مسئول انجمن عکس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فسا بعنوان نماینده هیئت داوران اسامی برگزیدگان در دوبخش را قرائت کرد و سپس با اهدای هدایا، تندیس و لوح سپاس از آنان تجلیل بعمل آمد.

در بخش موبایل گرافی، مریم افراه مقام نخست، مریم بهرامی مقام دوم و لیلا زارعی مقام سوم سوگواره را از آن خود کردند؛ در بخش حرفه ای غزل بهرامیان مقام اول، مجتبی ارجمند مقام دوم و ریحانه علی محمدی مقام سوم سوگواره استانی عکس تعزیه صحرارود را کسب کردند و اثری از سعید صادقی بعنوان عکس برتر از دید بازدیدکنندگان انتخاب شد.

 

 

 


نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

نظر سنجی

به نظر شما حقوق ۲۴ میلیونی برای مدیران حال حاضر کشور عادلانه است؟
بله،حقشان است
خیر،خیانت است
 

اخبار ایران و جهان

آرشیو