تازه ها :

عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال

کتاب «پاییز پرستوی سفید» نوشته دکتر ابراهیم سلیمی در فسا رونمایی شد

۲۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۵:۰۴ کد مطلب: 11496

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی از رمان «پاییز پرستوی سفید» به قلم دکتر ابراهیم سلیمی کوچی که توسط نشرخاموش به زیور طبع آراسته شده است در فسا رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فسائی ، محمدکاظم رحمانی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی را یکی از ضروریات در ارتقای سطح فرهنگی جامعه دانست و گفت: همه دستگاهها باید تلاش کنند تا جامعه با یار مهربان بیگانه نشود و این گوهر ناب در سبد فرهنگی خانواده ها قرار گیرد.

 رحمانی در ادامه از نویسنده کتاب «پاییز پرستوی سفید» به پاس خدمت در عرصه فرهنگ به ویژه یادآوری واژه های ایلیاتی و اشاره به خیابانها و محله های قدیمی شهر فسا و ماندگار شدن آن در داستان خود قدردانی کرد.

در ادامه دکتر محمدحسین بهرامیان، شاعر و استاد دانشگاه از ویژگی های این اثر ادبی سخن گفت و از شخصیت پردازی در این رمان و قلم توانای نویسنده در کنار هم گذاشتن واژه ها تحسین کرد، سپس دکتر شمس الدین مدیر نشر خاموش بخشی از رمان «پاییز پرستوی سفید» را قرائت کرد.

دکتر ابراهیم سلیمی در سال ۱۳۶۰ در فسا متولد شد وی پس از ادامه تحصیل در رشته حقوق و ادبیات تطبیقی به عنوان عضو هیأت علمی دانشگاه اصفهان مشغول به تدریس شد؛ او مدتی نیز بعنوان مشاور اسبق معاونت برون مرزی صداوسیما فعالیت کرد.

کارنامه علمی دکتر ابراهیم سلیمی می توان به انتخاب پژوهشگر نمونه سال ۹۳، تألیف بیش از ۵۰ مقاله علمی پژوهشی در مجلات معتبر بین المللی، تألیف و ترجمه ۴ عنوان کتاب علمی نظیر «دریچه ای به جهان رمان» و استاد مدعو دانشگاه سوربن فرانسه اشاره کرد.

 

 

منبع : خبرگزاری مهر


نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

نظر سنجی

به نظر شما حقوق ۲۴ میلیونی برای مدیران حال حاضر کشور عادلانه است؟
بله،حقشان است
خیر،خیانت است
 

اخبار ایران و جهان

آرشیو