تازه ها :

عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی فسا خبر داد

اجرای 70 برنامه فرهنگی هفته کتاب در فسا

۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۹:۵۷:۳۹ کد مطلب: 11468

در آستانه بیست و پنجمین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فسا برنامه‌های کتابخانه‌های عمومی سطح شهرستان را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فسائی ، محمدحسین فیروزی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) و در راستای سیاست ها و برنامه های نهاد کتابخانه های عمومی کشور اظهار داشت: کتابخوانی باید در جامعه ترویج شود؛ و این کار بر عهده همه دستگاه‌هایی است که در این زمینه مسئولند.

وی ادامه داد: هفته کتاب امسال با شعار «آینده روشن، خانواده کتابخوان» و بانگاهی ویژه به خانواده‌ها، 70 برنامه فرهنگی، با محوریت کتاب و کتابخانه و به همت کتابخانه های عمومی فسا برگزار می‌شود.

فیروزی از برنامه‌های شاخص هفته کتاب شهرستان فسا، افتتاح «خانه کتاب کودک و نوجوان فسا» به عنوان بزرگترین بخش کودک کتابخانه‌های عمومی استان فارس در کتابخانه عمومی آیت‌الله احمد بهشتی فسا عنوان کرد و گفت: این پروژه فرهنگی که با حضور مسئولین استانی و محلی در پایان هفته کتاب افتتاح می‌شود، نمونه‌ای از خدمات ویژه این اداره به کودکان و نوجوانان این شهرستان است که در نوع خود منحصربه‌فرد بوده و در محیطی به مساحت 170 متر مربع با امکانات و تنوع فراوان، خدمات متنوع و متفاوتی را به خانواده‌ها ارائه می‌دهد.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فسا افزود: به همت این اداره و مدیریت آموزش و پرورش "بزرگترین آیین رونمایی از 30 کتاب فرهنگیان فسا" به عنوان یکی از برنامه‌های شاخص استان فارس در این شهرستان برگزار می‌شود.

وی بیان داشت: در راستای ارتقای فرهنگ کتاب و کتابخوانی، شهروندان می‌توانند دوشنبه، 24 آبان ماه به صورت رایگان در کتابخانه‌های عمومی شهرستان فسا عضو شده و در طول سال طرح‌های تشویقی برای عضویت دانش‌آموزان، دانشجویان، طلاب، خانواده‌ها، کودکان و نوجوانان، بازنشستگان دولت و ... وجود دارد و مخاطبین می‌توانند به صورت رایگان و نیم بها در کتابخانه‌ها عضو شوند.

 فیروزی در ادامه با اشاره به آغاز مرحله جدید طرح «زنگ کتابخوانی» در بخش شیبکوه شهرستان فسا، اظهار داشت: مرحله جدید طرح موفق«زنگ کتابخوانی» به همت کتابدارن کتابخانه عمومی امام جعفر صادق(ع) زاهدشهر در سه مدرسه همزمان با هفته کتاب آغاز و کتابداران با حضور در کلاس درس، به دانش‌آموزان کتاب معرفی و امانت می‌دهند.

وی اضافه کرد:این طرح فرهنگی سال گذشته با حضور مستمرر کتابداران در مدرسه شهید خسروانی زاهدشهر و مدرسه دخترانه حضرت رقیه با موفقیت برگزار شد.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فسا با اشاره به اینکه در این ایام بیش از 70 برنامه متنوع در سطح کتابخانه‌های عمومی برگزار می‌شود، عنوان کرد: دیدار کتابداران با امام جمعه شهرستان، حضور کتابداران در مدارس و معرفی خدمات کتابخانه ها، برگزاری مرحله جدید طرح «پیک کتاب» میانشهر، برگزاری مسابقه نقاشی در کتابخانه ها، حضور کتابدارارن در نماز جمعه و ارائه خدمات ویژه، برگزاری نشست‌های کتابخوان کتابخانه‌ای و مدرسه‌ای، برگزار نشست کتابخوان ویژه اصناف طرح «پیک مهر» میانشهر، برگزاری نمایشگاه‌های تازه‌های کتاب و نورسیده‌ها، حضور کتابداران در مراسم استانی تجلیل از کتابداران و خادمان حوزه‌ کتاب و کتاب‌خوانی استان فارس، برگزاری نمایشگاه پوسترهای ترویجی کتاب، حضور کتابداران در بخش کودکان بیمارستان حضرت ولی عصر فسا و اهدا کتاب به کودکان بیمار، بازدید کتابداران از کانون توان بخشی بهزیستی فسا و حضور در بین کودکان، برنامه‌های قصه‌گویی و جمع‌خوانی و همخوانی کتاب، نمایشگاه حدیث، برگزاری مسابقه قصه ناتمام، برگزاری کارگاه مهارت‌های مطالعه، نواختن زنگ کتاب در ششده، زاهدشهر و میانشهر و... بخشی از فعالیت‌های هفته کتاب کتابخانه‌های عمومی در شهرستان فسا است.

 

 

 

منبع : خبرگزاری فارس


نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

نظر سنجی

به نظر شما حقوق ۲۴ میلیونی برای مدیران حال حاضر کشور عادلانه است؟
بله،حقشان است
خیر،خیانت است
 

اخبار ایران و جهان

آرشیو