تازه ها :

عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال
در راستای ارائه خدمات فرهنگی و پزشکی به زائران؛

۴۵ نفر از دانشجویان و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی فسا به مراسم اربعین اعزام شدند

۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۹:۵۲ کد مطلب: 11435

مسؤول روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی فسا از اعزام حدود ۴۵ نفر از دانشگاهیان این دانشگاه به کربلا جهت حضور در مراسم راهپیمایی اربعین حسینی و ارائه خدمات فرهنگی و پزشکی به زائران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فسائی ، مسئول روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی فسا از اعزام حدود ۴۵ نفر از دانشجویان و کارکنان این دانشگاه به کربلای معلی جهت حضور در مراسم راهپیمایی اربعین حسینی و ارائه خدمات فرهنگی و پزشکی به زائران خبر داد و گفت: دانشجویان و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی فسا در قالب دو کاروان جداگانه از ستاد عتبات عالیات و دانشگاه راهی بزرگترین اجتماع معنوی و انسانی جهان شدند.فاطمه زارعی که خود نیز به همراه دانشجویان و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی فسا در مراسم معنوی پیاده روی اربعین حضور دارند، گفت: دانشجویان، کادر پزشکی و پرستاری دانشگاه علوم پزشکی فسا متشکل از دانشجویان پسر و دختر که به عنوان خادم الحسین از این دانشگاه به کربلای معلی اعزام شده‌اند، در طول برگزاری مراسم پیاده‌روی اربعین با استقرار در موکب‌های تعیین شده، به زائران حسینی، خدمات درمانی، پزشکی، مشاوره‌ای و فرهنگی ارائه می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: ویزیت رایگان به بیماران و زائران اربعین حسینی، تست و اندازه‌گیری قند و فشار خون، توزیع و تجویز رایگان دارو به بیماران، تست غربالگری، تست رایگان نوار قلب به بیمارانی که دارای سابقه و ریسک هستند و... از جمله خدمات پزشکی است که به زائران کربلای حسینی از سوی دانشجویان ارایه می‌شود.
مسؤول روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی فسا همچنین از ارایه خدمات فرهنگی و زیارتی به زائران حسینی در طول برگزاری مراسم باشکوه اربعین از سوی دانشجویان دختر این دانشگاه خبر داد و گفت: از صبح امروز کاروان جداگانه‌ای تحت عنوان رهروان زینبی متشکل از دانشجویان دختر دانشگاه علوم پزشکی فسا به منظور ارایه خدمات فرهنگی و معنوی به زائران، از طریق مرز شلمچه وارد نجف و سپس کربلا خواهند شد.
زارعی افزود: کاروان رهروان زینبی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی فسا هم اکنون در مسیر وادی‌السلام- نجف در حال حرکت به سمت موکب‌های مستقر در کربلا به منظور ارایه خدمات فرهنگی به زائران حسینی هستند. این کاروان تا روز پنجشنبه مصادف با اربعین حسینی در کربلا خواهد ماند تا به زائران حسینی خدمات رسانی کنند.
وی، توزیع بروشورهای فرهنگی و تبلیغاتی با موضوع کربلا و اربعین حسینی، برگزاری ایستگاه‌های صلواتی، برگزاری ایستگاه‌های جزءخوانی قرآن و زیارت عاشورا در بخش‌های مختلف سرزمین کربلا و نجف را از دیگر برنامه‌های دانشجویان دختر دانشگاه علوم پزشکی فسا عنوان کرد.
زارعی با بیان این که اربعین حسینی بزرگ‌ترین رویداد اجتماعی و انسانی بوده و آثار و برکات فراوانی در پی دارد، خاطرنشان کرد: اربعین یک معجزه بزرگ در قرن حاضر بوده و با باری از اخلاق وصف ناشدنی، جامعه شناسان و تحلیل گران جهان را به تحیر واداشته است.
 
 
 
منبع : خبرگزاری دانشجو
 

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

نظر سنجی

به نظر شما حقوق ۲۴ میلیونی برای مدیران حال حاضر کشور عادلانه است؟
بله،حقشان است
خیر،خیانت است