تازه ها :

عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال

افتتاح بخش کودک کتابخانه عمومی آیت الله دکتر بهشتی فسا

۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۳:۴۶ کد مطلب: 11434

بیست و پنجمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی با شعار«آینده روشن با خانواده کتابخوان» از شنبه بیستم آبان تا جمعه بیست و ششم آبان 96 برگزارمی‌شود که سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی فارس گفت که برای تشویق مردم به کتابخوانی روش های ابتکاری در فارس اندیشیده شده مانند استفاده از اینترنت رایگان برای اعضای کتابخانه های عمومی.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فسائی ، روح الله منوچهری سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی فارس 24 آبان روز گرامیداشت مقام کتاب، کتاب‌خوانی و کتابدار است که در این روزعضویت در تمام کتابخانه های عمومی استان فارس رایگان خواهد بود. 
به گزارش ایرنا وی سه شنبه درجمع خبرنگاران گفت که 850 ویژه برنامه به مناسبت هفته کتاب درفارس برگزار می شود و چندین پروژه کتاب‌خوانی در این استان اجرا خواهد شد. 
منوچهری اظهار داشت: ویژه برنامه های ایام گرامیداشت کتاب، کتاب‌خوانی و کتابدار به مدت دو هفته (از 16 آبان ماه تا یکم آذر) با همکاری دستگاه های استانی و فرمانداری شهرستان ها در تمام کتابخانه های عمومی استان برگزار خواهد شد. 
وی افزود: بخش کودک کتابخانه عمومی آیت الله دکتر بهشتی فسا در هفته کتاب امسال به بهره برداری خواهد رسید و افزون بر این پروژه اینترنت رایگان کتابخانه های عمومی 25آبان آغاز خواهد شد که در گام اول این طرح، 20درصد از کتابخانه های عمومی شیراز به اینترنت رایگان مجهز می شوند.
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس ادامه داد:‌برنامه های هفته کتاب اداره کل کتابخانه های عمومی استان با برگزاری کارگاه آموزشی تفکر خلاق ویژه کتابداران بخش کودک در 16 آبان ماه آغاز می شود. همایش «کتاب، کودک، معلم» و «همایش مخاطب شناسی حلقه گمشده کتابخانه ها» در روز 20آبان، دیدار و تکریم کتابداران کتابخانه های نهادی و مشارکتی و بازدید از آسایشگاه جانبازان در روز 21 آبان از برنامه های این هفته است. 
نشست «کتاب‌خوان صدای پای اربعین» در کتابخانه عمومی ابوریحان شیراز در 22 آبان، «بازدید از بیمارستان کودکان سرطانی امیر و اهدای کتاب به کودکان» در روز 23 آبان ماه و نشست «کتاب‌خوان اختصاصی زندانیان» با همکاری اداره کل زندان ها در روز 24آبان ماه برگزار خواهد شد.
همچنین مراسم «نقد و بررسی کتاب واژه های نفهم نوشته احمد اکبرپور» در شهرستان لامرد و «آیین رونمایی از 30 کتاب فرهنگیان فارس» در شهرستان فسا از دیگر برنامه های این اداره کل است که به ترتیب در روزهای 30آبان و یکم آذر برگزار می شود.
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی فارس گفت:‌برگزاری جشن گرامیداشت مقام «کتاب، کتاب‌خوانی و کتابدار» استان به عنوان مهم ترین برنامه هفته کتاب 29 آبان ماه خواهد بود که با حضور مسئولان ارشد استان و تمام کتابداران کتابخانه های عمومی فارس برگزار می شود و از کتابداران شاخص و فعالان حوزه کتاب و کتاب‌خوانی تقدیر خواهد شد.
منوچهری گفت:در این هفته همچنین بیش از 300نشست کتاب‌خوان، 30 نشست نقد و بررسی، 40 برنامه رونمایی از کتاب و 73 مسابقه کتاب‌خوانی در استان برگزار خواهد شد، افزون بر این برگزاری نمایشگاه کتاب و برنامه های کودک ازجمله قصه گویی، نمایشنامه خوانی، کلاس نقاشی و ساخت کاردستی، نشست های شاهنامه، بوستان و گلستان خوانی کودکان و ... نیز از دیگر برنامه هایی است که در تمام کتابخانه های عمومی اجرا خواهد شد.
وی بیان کرد: نشست «هفته شب، هفته دیدار« در آباده؛ برنامه های «10قهرمان برتر داستان»، «کوچولوهای کتاب‌خوان» و «کتاب‌خوان مجازی نابینایان» در جهرم؛ «پیاده روی با کتاب ویژه بانوان»، «اهدای کتاب به پاکبانان»، »مسابقه شعر کتابدار» و «تاکسی کتاب» در شیراز، «پویش من و کتاب» در لامرد، «عصر شعر» در ممسنی، «پیک صبا»، «کتاب رسان سیار» و «آژانس دانایی» در نی ریز و ده ها برنامه دیگر از جمله برنامه های شاخص ادارات کتابخانه های عمومی شهرستان های استان است.


نخستین روز هفته کتاب برابر با ۲۰ آبان‌ با عنوان «کتاب، اهالی قلم و رسانه»، یکشنبه ۲۱ آبان‌ «کتاب، فضای مجازی و جهان دیجیتال»، دوشنبه ۲۲ آبان‌ «کتاب و جامعه دانشگاهی»، سه‌شنبه ۲۳ آبان «کتاب، کودک و نوجوان، خانواده»، چهارشنبه ۲۴ آبان‌ «کتاب، کتابخوانی و کتابدار»، پنجشنبه «کتاب، ناشران، کتاب‌فروشان و اقتصاد» و آخرین روز این هفته «کتاب، حیات طیبه و انقلاب اسلامی» نام‌گذاری شده است. 
روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی فارس اعلام کرد:‌223 کتابخانه عمومی در استان وجود دارد که 183 کتابخانه نهادی و 39 کتابخانه مشارکتی و یک کتابخانه مستقل است.
از این میان 36 کتابخانه عمومی در شهرستان شیراز وجود دارد که 29 باب از آن مربوط به شهر شیراز است.

 

منبع : ایرنا


نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

نظر سنجی

به نظر شما حقوق ۲۴ میلیونی برای مدیران حال حاضر کشور عادلانه است؟
بله،حقشان است
خیر،خیانت است
 

اخبار ایران و جهان

آرشیو