تازه ها :

عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن فارس :

12 روستای جدید فارس به عنون روستاهای هدف گردشگری پیشنهاد شده است

۲۹ مهر ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۴:۴۲ کد مطلب: 11351

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن فارس با بیان اینکه روستاهای هدف گردشگری می توانند زمینه ساز ایجاد اشتغال و تولید و درآمد برای روستاییان باشند گفت : 12 روستای جدید فارس به عنوان روستاهای هدف گردشگری پیشنهاد شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فسائی ، مهندس مصطفی هاشمی معاون عمران روستایی بنیاد مسکن فارس ،  این روستاها شامل دهمورد و خواجه جمالی نی ریز ، دشت ارژن شیراز ، کمهر و مارگون سپیدان ، شصتگان فسا ، قوام آباد و کردشول پاسارگاد ، ده زیارت بوانات ، عالی شاهی ممسنی و دوسیران و دوان کازرون است.
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن فارس گفت: قبلا نیز دو روستای دشتک شهرستان مرودشت و قصر یعقوب شهرستان خرم بید به عنوان روستاهای هدف گردشگری تصویب و فعالیت های گردشگری روستایی هم در آن آغاز شده است .
هاشمی با بر شمردن قابلیت های توسعه گردشگی روستایی در این مناطق اظهار داشت : رعایت معماری ویژه و حفظ بافت سنتی روستاهای هدف گردشگری و همچنین توجه به مقاوم سازی و کاهش آسیب ها در حوادث، اولویت بنیاد مسکن در مناطق هدف گردشگری است.
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن فارس افزود: بنیاد مسکن برای توسعه گردشگری روستایی، یک تفاهم نامه پنج جانبه با وزارتخانه های راه و شهرسازی و کشور، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و دفتر امور روستایی ریاست جمهوری منعقد کرده است.
وی با بیان اینکه توسعه گردشگری در روستاهای هدف گردشگری یکی از اولویت های این بنیاد است گفت: توسعه گردشگری در روستاها عاملی برا ی کاهش مهاجرت های ناخواسته و ایجاد درآمد جایگزین بخش کشاورزی است که بر اثر تداوم خشکسالی آسیب فراوان دیده است.
هاشمی با بیان اینکه با تداوم خشکسالی و آسیب هایی که ناشی از این پدیده به درآمد و تامین معیشت مردم وارد شده است باید راهکارهای دیگری برای تامین معیشت در نظر گرفت گفت: از جمله این راهکارها توسعه گردشگری در روستاها است که می تواند به کاهش مهاجرت های روستایی نیز کمک کند.
وی بابیان اینکه بسیاری از روستاهای شمال فارس قابلیت توسعه گردشگری روستایی را دارد گفت : از انواع مهم و در حال رشد گردشگری، گردشگریی است که مربوط به روستا و مناطق روستایی است، گردشگری وابسته به روستا در کشورهایی که دارای صنعت گردشگری رشد یافته‌ای هستند نیز به شدت در حال گسترش و رشد است.
هاشمی اضافه کرد : گردشگری مربوط به روستا و محیط روستایی و طبیعی نقش مهمی در توسعه پایدار روستایی دارند، توسعه پایدار روستایی شامل وحدت میان ابعاد اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و زیست محیطی به منظور بالا بردن سطح معیشت و رفاه مردم روستایی است. در توسعه پایدار روستایی توجه به عوامل زیست محیطی از اهمیت بسیاری بر خوردار است. 
وی همچنین به اختصاص 40 میلیارد ریال به اجرای طرح های عمران روستایی فارس و تامین نیازهای اولیه توسعه این روستاها اشاره کرد و با بیان اینکه محرومیت زدایی و توسعه روستایی و اجرای طرح های هادی در برخی از روستاهای فارس مورد تاکید است ، اعتبار تخصیص یافته به طرح های عمران روستایی در فارس با اولویت روستاهایی که محرومیت بیشتری دارند و روستاهایی که اخیرا مورد بازدید قرار گرفت توزیع خواهد شد. 

 

 

 

 

منبع : خبرگزاری ایرنا


نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

نظر سنجی

به نظر شما حقوق ۲۴ میلیونی برای مدیران حال حاضر کشور عادلانه است؟
بله،حقشان است
خیر،خیانت است
 

اخبار ایران و جهان

آرشیو