تازه ها :

عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال

دنباله‌روی بحرین از ایالات متحده سبب شرمساریشان خواهد شد/ بقاء کشورهای عربی درگرو پیروی از سیاست آمریکا است

۲۳ مهر ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۵:۳۸ کد مطلب: 11313

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه کشورهای عربی حامی آمریکا برای بقاء نیاز به وابستگی به کشوری مانند ایالات متحده آمریکا دارند، گفت: دنباله‌روی کشورهای عربی از ایالات متحده سبب شرمساری‌شان خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فسائی ، دکتر محمد جواد جمالی نماینده مردم فسا در مجلس با بیان اینکه حمایت کشورهای عربی حوزه خلیج فارس مانند عربستان و بحرین از سخنان رییس جمهور آمریکا علیه ایران در آینده مایه شرمساری برایشان خواهد شد، گفت: کشورهای عربی حامی آمریکا برای بقاء نیاز به وابستگی به کشوری مانند ایالات متحده آمریکا دارند لذا از تمام مواضع ضد بشری آمریکا حمایت می کنند.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کشوری مانند عربستان از پشتوانه مردمی برخوردار نیست، اظهار کرد: به عبارتی دیگر چنین کشورهایی مشروعیت مردمی نداشته و از مولفه قدرت نرم مردمی به دور هستند.

وی ادامه داد: حافظه تاریخی یادآوری می کند کشورهایی که امروزه از مواضع ضدایرانی ترامپ استقبال می کنند، در زمان جنگ تحمیلی نیز در کنار ایالات متحده از صدام حمایت می کردند و دنباله‌رو سیاست های آمریکایی ها بودند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران در دل مردم منطقه جایگاه خاصی دارد و همین امر سبب شده برخی از رژیم‌های مرتجع چنین شرایطی را تاب نیاورند و از سیاست آمریکا علیه ایران حمایت کنند، تصریح کرد: می توان گفت که برخی کشورهای عربی حوزه خلیج فارس مانند عربستان و بحرین عوامل اجرایی استکبار جهانی در منطقه هستند از این رو انتظار میرفت که بعد از اتخاذ سیاست های خصمانه ترامپ، آنها نیز عملا از این مهم حمایت کنند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سرسپردگی کشورهایی مانند بحرین به آمریکا سال‌هاست که ثابت شده و موضوع جدیدی نیست، خاطرنشان کرد: دنباله‌روی کشورهای عربی از ایالات متحده سبب تضعیف این کشورها در آینده خواهد شد.

 

 

 

منبع : خانه ملت


نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

نظر سنجی

به نظر شما حقوق ۲۴ میلیونی برای مدیران حال حاضر کشور عادلانه است؟
بله،حقشان است
خیر،خیانت است
 

اخبار ایران و جهان

آرشیو