تازه ها :

عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال

تاکید معاون آموزشی وزارت بهداشت بر لزوم توجه به مفاهیم بسته های طرح تحول و نوآوری در آموزش

۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۳:۵۲ کد مطلب: 11301

نشست هم اندیشی معاونین آموزشی و نخبگان علمی طرح تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی کلان منطقه 5 کشور به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی فسا برگزار شد.

به گزارش، دکترباقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی بصورت ویدیو کنفرانس در آیین افتتاحیه این نشست ضمن اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی فسا از گذشته دانشگاه پرتحرکی در حوزه آموزش پزشکی بوده است، بیان داشت: مجموعه منطقه آمایشی 5 منطقه ای است که بر اساس ظرفیت هایش امید زیادی به آن وجود دارد. . 

دکترلاریجانی با بیان اینکه در طی چند سال گذشته در دولت یازدهم بسته های طرح تحول آموزش تدوین شد، افزود: تدوین بسته ها منجر به ایجاد یک گفتمان جدید در حوزه آموزش علوم پزشکی شده است.

معاون آموزشی وزارت بهداشت حضور پررنگ و موثر مدیران و روسای دانشگاهها را در حوزه علوم پزشکی بسیار با اهمیت دانست و گفت: همچنین درگیر کردن اساتید دانشگاهها در مساله آموزش، مساله مهم و حیاتی است و ضرورت دارد در 5 سال آینده کلیه کلان مناطق آمایشی، برنامه بلند مدت و راهبردی خود را جهت ایفای نقش موثر داشته باشند .

وی با تاکید بر اینکه هم افزایی واحد مجموعه کلان منطقه منجر به توانمندسازی کلیه دانشگاهها خواهد شد، اظهار داشت: می بایست ضمن نظرسنجی از دانشگاهها بتوانیم بازبینی در بسته ها و برنامه ها نیز داشته باشیم.

معاون وزیر بهداشت با تاکید بر ضرورت برگزاری این نشست ها گفت: نتایج بررسی ها نشان می دهد ترجمان بسته ها در دانشگاهها زیاد شفاف نیست و نشست هایی از این دست می تواند به دستیابی به این ترجمان و ایجاد گفتمان واحد کمک کند.

به گفته وی ضرورت درگیر کردن دانشجویان و بالاخص استعدادهای درخشان در زمینه بسته های تحول و نوآوری حایز اهمیت می باشد.

در ابتدای این نشست دکترعلی اصغر خالقی رییس دانشگاه علوم پزشکی فسا نیز ضمن خیر مقدم به معاونین و نخبگان علمی دانشگاههای علوم پزشکی کلان منطقه 5 بیان داشت: تحول در حوزه آموزش علوم پزشکی از ضروریات برهه کنونی نظام آموزشی است.

دکترخالقی افزود: دانشگاه علوم پزشکی فسا مبتنی بر رسالت های کلان، حرکت در مسیر تحول در آموزش پزشکی بعنوان ضرورت نظام سلامت را از برنامه های مهم خود تلقی و به طور جدی در دستور کار خود قرار داده است.

دکترسیدامین کوهپایه معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی فسا نیز بر ایجاد وحدت رویه و همگرایی در فرایند اجرایی سازی بسته ها و هم اندیشی در زمینه راهکارهای اجرایی سازی و مفهوم سازی و تبیین بسته ها تاکید کرد.

در این نشست دو روزه معاونین آموزشی و نخبگان علمی به بحث و تبادل نظر در خصوص دستیابی به اهدافی از قبیل دستیابی به یک زبان مشترک در بسته ها، وحدت رویه های اجرایی و پیاده سازی، تبیین و مفهوم سازی و باز تعریف مبانی نظری و علمی بسته ها می پردازند.

در روز اول نشست که دیروز برگزار شد بسته های دانشگاههای نسل سوم، مرجعیت علمی و آموزش پزشکی پاسخگو مورد نقد و بررسی نخبگان دانشگاهی کلان منطقه 5 قرار گرفت.

گفتنی است در این نشست معاونین آموزشی و نخبگان علمی طرح تحول و نوآوری در آموزش پزشکی دانشگاههای علوم پزشکی شیراز، بوشهر، هرمزگان، یاسوج ، جهرم، فسا، لار و گراش حضور دارند.

 

 

منبع خبر : خبرگزاری وبدا

 


نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

نظر سنجی

به نظر شما حقوق ۲۴ میلیونی برای مدیران حال حاضر کشور عادلانه است؟
بله،حقشان است
خیر،خیانت است
 

اخبار ایران و جهان

آرشیو