تازه ها :

عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال

موضع کل نظام حمایت قاطع از سپاه پاسداران و اقتدار آن است

۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۸:۲۷:۰۴ کد مطلب: 11297

براساس اصول 150 و 150 قانون اساسی، به نقش سپاه پاسداران سرافراز در حفظ عزت اسلام و مسلمین اشاره شده و نقش‌آفرینی آن‌ها در نگهبانی از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن اشاره شده است

سپاه پاسداران از بطن جامعه برخواسته و دشمنان نقش آن را در 8 سال دفاع مقدس به خوبی لمس کرده‌اند، ضمن آنکه در اصل 152 هرگونه سلطه‌جویی و سلطه‌پذیری نفی و بر حفظ استقلال همه جانبه و تمامیت ارضی کشور، دفاع از حقوق تمامی مسلمانان و عدم تعهد در برابر قدرت‌های سلطه گر تاکید شده است و دشمنان این مهم را با مدیریت سپاه عزیز در قالب پروژه مقاومت به عینه دیدند. جالب این جاست که  رئیس جمهور آمریکا که در نطق سازمان ملل خود را مدافع مردم ایران معرفی کرده بود، حالا می خواهد تشکلی که از درون ملت ایران رشد کرده را در لیست سازمان های تروریستی قرار دهد. به گفته کارشناسان مشخص است که آمریکا باید با سپاهی که همه برنامه های خرابکارانه ایالات متحده و رژیم صهیونیستی را در منطقه به هم زده مورد غضب قرار دهد، اما آن ها جاهل هستند و نمی دانند اگر سپاه نبود و داعش کنترل نمی شد، امروز این آمریکا و اروپا بودند که تاوان تروریست پروری را می دادند.
   اقدامات سپاه پاسداران باعث شکست دشمنان شده است
محمد‌جواد جمالی، نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با بیان این که مسؤولان و دولتمردان ایالات متحده آمریکا به این دلیل به دنبال تحریم سپاه پاسداران هستند که سپاه، مانع دستیابی آمریکا به اهدافشان در منطقه غرب آسیاست،می گوید: به خاطر همین مسأله است که برخی از مقامات آمریکایی‌ به دنبال این هستند تا نام سپاه پاسداران را در لیست گروه ‌های تروریستی قرار دهند. او همچنین با بیان این که آن چه باید در پس این سیاست های خصمانه مدنظر قرار داد، این است که کشورهای غربی به دنبال تشکیل خاورمیانه جدید هستند، افزود: این کشورها قصد دارند براساس این طرح، کشورهای بزرگ منطقه را به کشور‌های کوچک تجزیه کنند که در نهایت کشور‌های تجزیه شده به‌ طور بالقوه از لحاظ جغرافیایی و جمعیتی تهدیدی برای رژیم صهیونیستی نباشند.
این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان این که این طرح عملی نمی ‌شد مگر این که داعش در این کشور‌ها شکل می ‌گرفت ادامه داد: پس از این نقشه شاهد بودیم که کمک‌ های مستشاری سپاه پاسداران باعث شد تا پس از گذشت 7 سال، 90 درصد خاک سوریه آزاد شود که این اتفاق، شکست بزرگی برای داعش و حامیان منطق ه‌ای و بین ‌المللی آن ها بود. این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان این که سپاه پاسداران همواره در مبارزه با تروریسم نقش بسیار مهمی ایفا کرده و همیشه در مبارزه با تروریسم پیشگام بوده و خواهد بود،مطرح کرد: سپاه پاسداران همواره با اقدامات و عملکرد خود با تروریسم مبارزه کرده است. جمالی با اشاره به این که مسؤولان آمریکایی با طرح چنین مسائلی به دنبال فشار بر کشور‌های غیر همسو هستند،افزود: پیامد‌های احتمال قرار دادن نام سپاه در فهرست گروه ‌های تروریستی از سوی نمایندگان مجلس درحال بررسی است و به ‌طور قطع هر اقدامی که لازم باشد، با هماهنگی مجموعه حاکمیت کشور برای مقابله با این اقدام احتمالی آمریکایی ‌‌ها انجام داده می شود.
   ایران همواره به دنبال مبارزه با جریانات انحرافی بوده است
یحیی کمالی ‌پور، نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان این که تحرکات اخیر ایالات متحده آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران نشان دهنده این است که این کشور دچار سردرگمی در حوزه عملکردی شده که در قالب ‌های مختلف بروز می ‌دهد،می گوید: استراتژی جدید ایالات متحده در قبال جمهوری اسلامی ایران و احتمال قرار گرفتن نام سپاه در لیست گروه های تروریستی از سوی دولت آمریکا با اعمال قانون کاتسا نیز در همین زمینه معنا می شود.
 او همچنین با بیان این که جمهوری اسلامی ایران بر پایه اصول و استقلال خود از ارکانی برخوردار است که به حوزه داخلی کشور مربوط است،افزود:  سپاه پاسداران نیرویی از بطن حاکمیت جمهوری اسلامی ایران بوده لذا ایالات متحده آمریکا حق دخالت در امور نهاد داخلی و افزودن آن به لیست سازمان ‌های تروریستی را ندارد.


 این نماینده مجلس با اشاره به این که سپاه پاسداران بر اساس تدبیر و قانون درون حاکمیت شکل گرفته تا به امور دفاعی و اقدامات مشاوره ‌ای و همکاری به درخواست کشورهای همسایه و غیره بپردازد،ادامه داد: مبارزه نیروهای سپاه پاسداران در قالب مستشار یا نیروی نظامی در خارج از مرزهای کشور هم برای مقابله با نیروهای داعشی است که حاکمیت دنیا را با افراطی ‌گری ‌ها به مخاطره انداخته‌اند، بنابراین سپاه پاسداران اقدامی خلاف قوانین انجام نداده که در لیست سازمان‌‌های تروریستی قرار گیرد. این عضو هیات ریسه کمیسوین قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان این که تصمیم آمریکا مغرضانه و ناشی از افکار آمریکایی ‌ها خواهد بود،افزود:  دلیل آن هم این است که  آن ها معتقد به رشد و توسعه داعش هستند، در حقیقت گناه جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران از منظر آمریکا مبارزه با جریان ‌های انحرافی است.

 

 

منبع : نوآوران


نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

نظر سنجی

به نظر شما حقوق ۲۴ میلیونی برای مدیران حال حاضر کشور عادلانه است؟
بله،حقشان است
خیر،خیانت است
 

اخبار ایران و جهان

آرشیو