تازه ها :

عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال

اعدام 100 عضو اروپایی داعش

۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۸:۲۳:۵۲ کد مطلب: 11287

اعدامی‌ها اتباع کشورهای روسیه، فرانسه، آلمان، ترکیه و کشورهای آسیای میانه هستند. این در حالی است که نزدیک به ۱۴۰۰ نفر خانواده افراد داعشی اروپایی نیز همچنان در کمپ‌های در نزدیکی موصل نگهداری می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فسائی ، سفیر عراق در بلژیک، جواد الشلیحاوی اعلام کرد نزدیک به ۱۰۰ تروریست اروپایی‌تبار داعش در انتظار اجرای حکمشان هستند. دادگاه برای بسیاری از این افراد، حکم اعدام صادر کرده است.

سفیر عراق در گفت و گو با شبکه بلژیکی گفت: «اکثر اعدامی‌ها اتباع کشورهای روسیه، فرانسهع، آلمان، ترکیه و کشورهای آسیای میانه هستند. این در حالی است که نزدیک به ۱۴۰۰ نفر خانواده افراد داعشی اروپایی نیز همچنان در کمپ‌های مخصوص در نزدیکی موصل نگهداری می‌شوند. باید تکلیف این افراد نیز به زودی روشن شود.»

پیش از این سرهنگ احمد الطائی فرمانده ارتش در استان نینوا اعلام کرده بود حکومت عراق تدابیر امنیتی ویژه‌ای برای خانواده‌های داعشی‌های مهاجر اندیشیده است تا امنیت منطقه را تهدید نکنند. در عین حال انتظار دارد سرنوشت آنان از سوی دستگا سیاسی و قضائی عراق تعیین شود. اخیرا شبکه راشاتودی مدعی شده بود تعدادی از کودکان روس‌تبار که والدین افراطی‌شان آن‌ها را به قلمرو داعش منتقل کرده بودند، به روسیه بازگردانده شده اند.

 

 

منبع : مشرق


نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

نظر سنجی

به نظر شما حقوق ۲۴ میلیونی برای مدیران حال حاضر کشور عادلانه است؟
بله،حقشان است
خیر،خیانت است
 

اخبار ایران و جهان

آرشیو