تازه ها :

عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال
دکتر محمد جواد جمالی نماینده مردم فسا :

هیرو ابراهیم مواضع طالبانی را در مخالفت با جدایی کردستان از عراق دنبال خواهد کرد

۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۰:۴۹ کد مطلب: 11256

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که همسر طالبانی مواضع او را در مخالفت با جدایی کردستان از عراق دنبال خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فسائی ، دکتر محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به درگذشت جلال طالبانی اظهار داشت: طالبانی از دیرباز  به عنوان مبارز شناخته شده و او یکی از مبارزین علیه سیاست های صدام است. 

نماینده مردم فسا در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه جلال طالبانی چهره مقبول در جامعه کرد است، عنوان کرد: طالبانی اقشار تحصیلکرده و روشنفکر کرد را رهبری می‌کرده، او فردی مثبت اندیش و همیشه متوجه بوده است که خلاف خدماتی که جمهوری اسلامی به کردهای عراق می دهند حرکت نکند.

وی با بیان اینکه طالبانی با پشتوانه و حمایت جمهوری اسلامی ایران رئیس جمهور عراق شده است، یادآور شد: طالبانی اولین رئیس‌جمهور کرد عراق است که با پشتیبانی ایران به این سمت دست پیدا کرد.

این نماینده مجلس ادامه داد: طالبانی مدت‌ها در بستر بیماری بود و به دلیل سکته مغزی عملا از صحنه سیاسی عراق خارج شده بود اما همسرش به خوبی مواضع سیاسی او را دنبال کرده است.
دکتر جمالی  به تأثیر در گذشته طالبانی به موضوع جدایی کردستان از عراق اشاره کرد و گفت: تاثیرگذاری سیاسی جلال طالبانی در منطقه سلیمانی است و بارزانی در منطقه اربیل به دنبال جدایی کردستان از عراق است و بنابراین تاثیری بر تحرکات بارزانی در منطقه اربیل نخواهد داشت.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان هیجان طالبانی رهبر جبهه میهنی کردستان بوده است گفت: با این حال هیرو ابراهیم همسر او از نظر سیاسی مواضع جلال طالبانی را دنبال خواهد کرد و  در آینده شاهد مخالفت او با جدایی کردستان از عراق خواهیم بود./

 

 

منبع : مجلس نیوز


نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

نظر سنجی

به نظر شما حقوق ۲۴ میلیونی برای مدیران حال حاضر کشور عادلانه است؟
بله،حقشان است
خیر،خیانت است
 

اخبار ایران و جهان

آرشیو