تازه ها :

عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال
دکتر محمد جواد جمالی نماینده مردم فسا :

لزوم رفع تنش بین اقلیم کردستان و عراق از طریق دیپلماسی

۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۸:۴۲ کد مطلب: 11255

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: با توجه به فراهم شدن زمینه گفتگو میان بغداد و اربیل، جمهوری اسلامی ایران می تواند بهترین گزینه برای میانجی گری و رفع تنش در این کشور محسوب شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فسائی ، محمدجواد جمالی با اشاره به تغییر موضع مسئولان اقلیم کردستان عراق در خصوص جدایی طلبی و فراهم شدن زمینه تعامل و گفتگو میان بغداد و اربیل، گفت: بر این اساس جمهوری اسلامی ایران در صورت تمایل دولت مرکزی عراق و اقلیم کردستان می تواند میانجی خوبی برای رفع مشکلات باشد.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ایران همواره سوابق طولانی در راستای همکاری و تعامل با کشور عراق و مردم اقلیم کردستان داشته از این رو زمینه خوبی برای فراهم کردن بستر رفع مسائل و مشکلات پیش آمده در این کشور را دارد.

وی ادامه داد: باید یادآور شد که جمهوری اسلامی ایران به درخواست کشور عراق و مسئولان اقلیم کردستان به مقابله با ترورست های تکفیری داعش برخواست از این رو کشورمان می تواند میانجی خوبی بین مسئولان باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار کرد: نباید اجازه دهیم پای کشورهای خارجی برای رفع مشکلات کشورهای منطقه به خاورمیانه باز شود زیرا آنها بیشتر به دنبال تامین منافعشان هستند از این رو کشورهای همسایه و بازیگران منطقه ای دارای ظرفیت مناسبی برای رفع مسائلشان تلقی می شوند.

جمالی نوبندگانی افزود: بنابراین می توان گفت که برای رفع تنش بین اقلیم کردستان و دولت مرکزی عراق نیز ایران بهترین گزینه محسوب می شود زیرا همواره مواضع مناسبی در خصوص ملت و کشور عراق اتخاذ کرده است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکا و رژیم صهیونیستی پشت پرده برگزاری رفراندوم اقلیم کردستان قرار دارند، خاطرنشان کرد: متاسفانه بارزانی در خصوص جلوگیری از جدایی طلبی کردستان عراق از خودش استقلال عمل و نظر نشان نداد که امری قابل تامل است.

 

 

منبع :تابناک


نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

نظر سنجی

به نظر شما حقوق ۲۴ میلیونی برای مدیران حال حاضر کشور عادلانه است؟
بله،حقشان است
خیر،خیانت است
 

اخبار ایران و جهان

آرشیو