تازه ها :

عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال
وزیر خارجه آلمان:

ابطال برجام یعنی شکست

۳۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۶:۱۳ کد مطلب: 11212

«زیگمار گابریل» وزیر خارجه آلمان از قصد خود برای سخن گفتن در خصوص برجام در هفتاد و دومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل خبر داد.
«زیگمار گابریل» وزیر خارجه آلمان از قصد خود برای سخن گفتن در خصوص برجام در هفتاد و دومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل خبر داد.
 
گابریل در صفحه توئیتری اش نوشته که در خصوص 3 مسئله صحبت خواهد کرد که اولی در خصوص تعهد آلمان به ایفای نقش مثبت در حل بحران کره شمالی و دومی، اعمال آتش‌بس در شرق اوکراین با استفاده از صلح‌بانان اروپایی خواهد بود.

وزیر خارجه آلمان گفته که سومین محور سخنانش در خصوص توافق 1+5 و ایران خواهد بود؛ توافقی که این روزها با تمایل یکی از طرفین یعنی آمریکا برای پا پس کشیدن، در معرض خطر نابودی قرار گرفته است.

گابریل در این خصوص نوشته: «پایبند ماندن به توافق با ایران، سومین موضوع سخنان من خواهد بود. پایان دادن به این توافق در حکم شکست و تهدیدی برای صلح در منطقه خواهد بود.»
 
ترامپ باید بر اساس قواعد مصوب کنگره آمریکا برای قبول برجام، در روز 15 اکتبر (23 مهر) گزارشی به کنگره در خصوص پایبند بودن یا نبودن ایران به برجام به این نهاد ارائه دهد.

دولت ترامپ با متهم کردن ایران به ایجاد بی‌ثباتی در منطقه و با دستاویز قرار دادن آزمایش‌های موشکی، تهران را به نقض روح برجام متهم کرده است. 

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

نظر سنجی

به نظر شما حقوق ۲۴ میلیونی برای مدیران حال حاضر کشور عادلانه است؟
بله،حقشان است
خیر،خیانت است
 

اخبار ایران و جهان

آرشیو