تازه ها :

عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال
دکتر محمد جواد جمالی نماینده مردم فسا :

نقض آشکار و پنهان گفتن تنها یک کلاه شرعی است

۲۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۱:۲۸ کد مطلب: 11179

دبیر کمیسیون امنیت ملی مجلس با اعلام اینکه برخی ها نقض برجام را به آشکار و نهان تقسیم می کنند گفت: نقض آشکار و پنهان گفتن تنها یک کلاه شرعی است چرا که ماهیت نقض یک مسئله همان نقض مسئله است.

دبیر کمیسیون امنیت ملی مجلس با اعلام اینکه برخی ها نقض برجام را به آشکار و نهان تقسیم می کنند گفت: نقض آشکار و پنهان گفتن تنها یک کلاه شرعی است چرا که ماهیت نقض یک مسئله همان نقض مسئله است.

دکترمحمدجواد جمالی عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس  در واکنش به اقدام اخیر دولت امریکا در خصوص اعمال تحریم جدید علیه ایران گفت: ما از تمامی جهات این اقدام آمریکا را محکوم می کنیم ضمن آنکه این روند را نقض بی بدیل برجام می دانیم چه هم نقض در متن و چه نقض روح برجام است .

وی در ادامه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه ما آمریکا را از همان ابتدا کشوری بدعهد و غیرقابل اطمینان می‌دانستیم و قطعاً به عنوان دشمن مسلمانان جهان و به خصوص انقلاب اسلامی توقع بیشتری هم از آنها نمی‌رفت اظهار کرد: با شروع برجام حتی در دولت اوباما شاهد تحریم‌ها چه در حوزه اقتصادی، سیاسی، موسسات و نهادها بودیم و این بدعهدی ها خوی اصلی امریکایی هاست ضمن آنکه طبق فرمایشات رهبری معاهده برجام چیزی از دشمنی آمریکا با ما کم نمی‌کند.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در خصوص این تحریم ها نکته‌ای کلیدی وجود دارد و هدف آمریکا این است که ابتدا ما را از منافع مثبت برجام محروم کنند و از این طریق نسبت به تعهدات خودشان پایبند نیستند و این موضوع را دستمایه تبلیغات منفی علیه ایران می کنند بطوریکه در برخی شرایط به طور غیرمستقیم کشورهایی را که قصد سرمایه‌گذاری در جمهوری اسلامی ایران را داشتند می‌ترساندند.

جمالی با تاکید بر اینکه غرب برای اجرای نقشه های خود از ابزارهای فشار به خصوص تحریم استفاده می کند چرا که در حوزه دیپلماسی هیچ قدرتی ندارد افزود: آمریکایی ها با تصویب قانون تحریم بخش انرژی و صنعت نفت ایران( ISA ) در صدد بودند تا سیستم اقتصاد ایران را مورد هدف قراردهند و چندی پیش نیز در تکمیل این مصوبه قانون تحریم ها را توسعه یافته‌تر از قبل مصوب کردند که بر پایه منع سرمایه‌گذاری ایران است.

*ایران لازم است نسبت به تمامی کنش‌ها و واکنش‌های امریکا نیت خوانی کند

وی تاکید کرد: در حال حاضر ایالات متحده به دنبال این است که برجام را عملاً اجرایی نکند و تبعات عدم اجرای آن را به گردن ایران بیاندازند و باید گفت: اینجا هوشیاری و هوشمندی از سوی ایران لازم است تا نیت خوانی نسبت به تمامی کنش‌ها و واکنش‌هایی که به وقوع می‌پیوندد را پیش‌بینی کنند و از زمان جلوتر باشند و راه‌حل‌های هرکدام را چه در وزارت امور خارجه و چه در هیات نظارت بر اجرای برجام آماده داشته باشند.

نماینده مردم فسا در مجلس با بیان اینکه آقای ترامپ در دوران تبلیغات خود به دلیل افراطی‌گری و ناشی‌گری و بی‌تجربگی ادعا کرده بود که من برجام را پاره می کنم اظهار کرد: با حضور ترامپ و لفاظی هایی که از سوی غرب علیه ایران مطرح شد ما در طرف مقابل شاهد تک صدایی هستیم که همان نمایندگان و سناتورهای آمریکایی هستند که در زمان اوباما این سند را به تصویب رساندند و الان هر دو جریان بر علیه ایران همگام هستند به نحوی که شاهدیم تمامی مواردی که به تصویب می‌رسد با 1 یا 2 رای مخالف مصوب می‌شود و این نشانگر این است که بایستی در مقابل با این اقدامات آمریکا همه مسئولان و مدیران اجرایی کشور چه مخالف و چه موافق برجام در جهت حفظ منافع ملی و آن چیزی که حاکمیت تصمیم گیری می‌کند التزام داشته باشیم.

دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اعلام اینکه برخی ها نقض برجام را به آشکار و نهان تقسیم می کنند گفت: نقض آشکار و پنهان گفتن تنها یک کلاه شرعی است چرا که ماهیت نقض یک مسئله همان نقض مسئله است.

وی تاکید کرد: مناسب نیست با توجه به اقداماتی که آمریکا در خصوص برجام می کند ما سکوت کنیم چرا که آنها به دنبال این هستند که از این حربه بتوانند به عنوان یک اختلاف عمیق در کشور استفاده کنند و یک سوء‌استفاده سیاسی داخلی هم انجام دهند.

جمالی در پایان در پاسخ به اینکه روند تصویب طرح متقابله با اقدامات خصمانه امریکا در چه مرحله ای است خاطرنشان کرد :در حال حاضر با توجه به تصویب کلیات و جزئیات طرح فوق در مجلس این طرح به شورای نگهبان برای تایید نهایی ارسال شده است و امیدواریم این طرح هر چه زودتر به تصویب شورای نگهبان برسد تا به سرعت مفاد طرح مقابله با اقدامات ماجراجویانه و خصمانه امریکا عملیاتی و دستگاه‌های مسئول در این موضوع موظف به اجرای آن شوند.

 


نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

نظر سنجی

به نظر شما حقوق ۲۴ میلیونی برای مدیران حال حاضر کشور عادلانه است؟
بله،حقشان است
خیر،خیانت است
 

اخبار ایران و جهان

آرشیو