تازه ها :

عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال

مادر شوهر قاتل در یک قدمی چوبه دار

۲۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۹:۳۴:۳۶ کد مطلب: 11176

حکم قصاص مادر شوهر سنگدلی که با ساطور عروسش را در فسا به قتل رسانده بود در شعبه سوم کیفری یک صادر شد.

حکم قصاص مادر شوهر سنگدلی که با ساطور عروسش را در فسا به قتل رسانده بود در شعبه سوم کیفری یک صادر شد.هفتم دی ماه سال گذشته فریادهای گوشخراش یک زن میانسال در یکی از خانه های قدیمی بخش شیبکوه فسا پیچید. همسایه ها که هراسان از خانه هایشان بیرون دویده بودند، با عفت 60 ساله روبه رو شدند که درخواست کمک میکرد. همسایه ها وقتی وارد خانه این زن شدند با پیکر نیمه جان عروس 23 سالهاش روبه رو شدند که از ناحیه سر به شدت زخمی شده بود. پیکر نیمه جان عروس به بیمارستان فسا منتقل شد؛ اما وی به خاطر شدت خونریزی به کما رفت.
صحنه سازی برای گمراه کردن پلیس اين مادرشوهر در بازجویی ها به پلیس گفت:« از وقتی پسرم به خدمت سربازی رفت، عروس و نوه سه ساله ام میهمان خانه ما شدند. من و نوه ام به خانه همسایه رفته بودیم اما وقتی برگشتیم با پیکر خونین طاهره روبه رو شدیم. گمان میکنم دزدها به خانه مان حمله کرده اند. »
کشف آلت قتاله در آشپزخانه به دنبال اظهارات زن میانسال، تحقیقات پلیس آغاز شد. وقتی پلیس در بازرسی خانه با یک ساطور در آشپزخانه روبه رو شد که شواهد نشان میداد تازه شسته شده است، شک به این زن بیشتر شد و وی تحت بازجویی قرار گرفت. این زن که ادعا میکرد زن دایی اوست و هیچ اختلافی با وی نداشته، در مسیر تحقیقات بعدی لب به اعتراف گشود و به جنایت خانوادگی اعتراف کرد.
انگیزه مالی
زن میانسال گفت: «چون پسرم به خدمت سربازی رفته و عروس و نوهام برای زندگی به خانه ما آمده بودند، شوهرم بدون اطلاع من 12 میلیون تومان به حساب شخصی عروسم واریز کرده بود تا سود بانکی آن را بگیرد و خرج خودش و فرزندش کند.
وقتی این ماجرا را فهمیدم عصبانی شدم و از عروسم خواستم پول را به من پس بدهد اما قبول نکرد. آخرین بار در غیاب شوهرم با او درگیر شدم و با ساطور آشپزخانه، ضربه ای به سرش زدم.
من برای گمراه کردن پلیس همراه نوهام به خانه همسایه رفتیم و چون حالم خوب نبود از زن همسایه خواستم یک آمپول آرام بخش برایم تزریق کند. یک ساعت بعد به خانه برگشتیم و من با داد و فریاد از همسایه ها کمک خواستم.»
در ادامه تحقیقات زن میانسال به جنایت با انگیزه اختلافهای قدیمی اعتراف و صحنه جرم را بازسازی کرد. شایعاتی که درباره انگیزه این جنایت در فضای مجازی منتشر شده، بیاساس است.
اهدای اعضای بدن عروس جوان به بیماران نیازمند
در حالی که تلاش پزشکان برای نجات جان عروس 23 ساله بی نتیجه مانده بود،خانواده وی اعلام کردند حاضرند اعضای بدنش را به چندین بیمار نیازمند اهدا كنند و کلیه، کبد، پانکراس و قلب وی به چندین بیمار نیازمند اهدا شد.
صدور کیفرخواست
با مرگ این زن مسیر تحقیقات وارد مرحله تازه ای شد و با توجه به وجود دلایل و شواهد بر علیه این مادرشوهر سنگدل پرونده با صدور کیفرخواست برای صدور حکم نهایی به دادگاه ارسال شد. 
جلسه رسیدگی به این پرونده چندی قبل در شعبه سوم کیفری یک برگزار شد. در ابتدای جلسه نماینده دادستان به قرائت متن کیفرخواست پرداخت و خواستار مجازات قانونی متهم شد. 
سپس اولیای دم درخواست خود مبنی بر قصاص مادرشوهر دخترشان را مطرح کردند.
در ادامه مادرشوهر سنگدل برای دفاع از خود به جایگاه آمد و به قتل عروسش با انگیزه اختلافات مالی اعتراف کرد. در نهایت ختم جلسه رسیدگی اعلام و هیات قضایی شعبه سوم وی را به قصاص نفس محکوم کردند. این حکم در دیوانعالی کشور قابل فرجام خواهی است.


نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

نظر سنجی

به نظر شما حقوق ۲۴ میلیونی برای مدیران حال حاضر کشور عادلانه است؟
بله،حقشان است
خیر،خیانت است
 

اخبار ایران و جهان

آرشیو