تازه ها :

عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال

طلبه ای که سیاسی حرف نزند دین ندارد

۲۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۴:۰۰ کد مطلب: 11142

طلبه ای که سیاسی حرف نزند دین ندارد

 

حجت الاسلام پناهیان افزود: همه کارهای پیامبر(ص) سیاسی بود و طلبه ای که سیاسی حرف نزند دین ندارد و ما باید اسلام سیاسی را جا بیاندازیم.وی اظهار کرد: در حوزه بعضا درس هایی می خوانیم که مصرف بیرونی ندارد، به عنوان نمونه در مورد علم کلام حدود 10 سال درس می خوانیم که در طول عمر خود ممکن است 10 دقیقه هم درگیر علم کلام نشویم و یک درصد هم در جامعه مصرف ندارد.

حجت الاسلام پناهیان با بیان اینکه علم حوزویان در مخاطب شناسی ضعیف است، افزود: امام صادق(ع) گفتند که اگر مردم می دانستند مردم چگونه آفریده شده اند هیچ کسی را سرزنش نمی کردند.وی گفت: هر روحانی باید یک روان شناس و مخاطب شناس باشد. انواع انسانها را باید بشناسیم یا انواع انگیزه های بی حجابی را که مهمترین آن احساس نیاز به احترام است را در نظر بگیریم در حالی که بسیاری از مواعظ ما حکم سرزنش را دارد و ما باید کاری کنیم که مخاطب نپرد.
 
 
طلبه ای که سیاسی حرف نزند دین ندارد 
 
حجت الاسلام پناهیان افزود: همه کارهای پیامبر(ص) سیاسی بود و طلبه ای که سیاسی حرف نزند دین ندارد و ما باید اسلام سیاسی را جا بیاندازیم.وی اظهار کرد: در حوزه بعضا درس هایی می خوانیم که مصرف بیرونی ندارد، به عنوان نمونه در مورد علم کلام حدود 10 سال درس می خوانیم که در طول عمر خود ممکن است 10 دقیقه هم درگیر علم کلام نشویم و یک درصد هم در جامعه مصرف ندارد.حجت الاسلام پناهیان با بیان اینکه علم حوزویان در مخاطب شناسی ضعیف است، افزود: امام صادق(ع) گفتند که اگر مردم می دانستند مردم چگونه آفریده شده اند هیچ کسی را سرزنش نمی کردند.وی گفت: هر روحانی باید یک روان شناس و مخاطب شناس باشد. انواع انسانها را باید بشناسیم یا انواع انگیزه های بی حجابی را که مهمترین آن احساس نیاز به احترام است را در نظر بگیریم در حالی که بسیاری از مواعظ ما حکم سرزنش را دارد و ما باید کاری کنیم که مخاطب نپرد.

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

نظر سنجی

به نظر شما حقوق ۲۴ میلیونی برای مدیران حال حاضر کشور عادلانه است؟
بله،حقشان است
خیر،خیانت است
 

اخبار ایران و جهان

آرشیو