تازه ها :

عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال
جمالی نوبندگانی در دیدار با نایب رئیس مجلس ملی‌ خلق الجزایر:

ادعای آمریکا برای مبارزه با تروریسم مضحک است

۱۷ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۳:۱۷ کد مطلب: 11110

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است شرایط موجود پس از برجام برای تبادل هیأت‌های اقتصادی و بانکی میا‌‌ن دو کشور در راستای توسعه مناسبات اقتصادی، مناسب است.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است شرایط موجود پس از برجام برای تبادل هیأت‌های اقتصادی و بانکی میا‌‌ن دو کشور در راستای توسعه مناسبات اقتصادی، مناسب است.

 محمدجواد جمالی نوبندگانی عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی‌ و سیاست خارجی‌ مجلس شورای اسلامی بعد از ظهر (16 شهریورماه) در حاشیه نشست مجمع جهانی‌ پارلمانی پیرامون توسعه پایدار که در بالی اندونزی در حال برگزاری است، با عبدل یمین بو داود، نایب رئیس مجلس ملی‌ خلق الجزایر، دیدار و گفتگو کرد.

جمالی نوبندگانی در این دیدار ضمن تشکر از حضور هیأت الجزایری در مراسم تحلیف ریاست جمهوری، از مواضع الجزایر در مجامع بین المللی و همچنین تحرکات هوشمندانه این کشور در بحران‌های منطقه‌ای قدردانی کرد.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی در ادامه از ایران و الجزایر به عنوان دو کشور ضد تروریسم و افراط گرایی نام برد و اظهار داشت: آمریکا و برخی‌ دیگر از قدرت‌ها حامیان اصلی‌ نظامی و مالی‌ تروریست‌ها بوده و ادعای آنها در خصوص مبارزه با تروریسم مضحک است از این رو خواستار همکاری ایران و الجزایر در مبارزه با پدیده شوم تررریسم، به ویژه تروریسم تکفیری در منطقه و جهان هستیم.

وی‌ در ادامه با اشاره به روابط خوب دو کشور زمینه‌های مختلف همکاری‌های مشترک سیاسی اقتصادی و فرهنگی‌ را برشمرد و تأکید کرد: در این زمینه باید مناسبات دو جانبه در همه زمینه‌های مذکور گسترش یابد.

جمالی نوبندگانی گسترش مناسبات پارلمانی با الجزایر را در قالب گروه‌های دوستی پارلمانی و کمیسیون‌های تخصصی مجالس دو کشور دانست و ادامه داد: مجلس شورای اسلامی در این خصوص آمادگی کامل برای توسعه روابط را دارد.

 عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان سخنان خود به فضای مناسب به وجود آمده پس از برجام و رفع تحریم‌های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران اشاره و خاطرنشان کرد: شرایط موجود برای تبادل هیأت‌های اقتصادی و بانکی میا‌‌ن دو کشور در راستای توسعه مناسبات اقتصادی، مناسب ارزیابی است.

نایب رئیس مجلس خلق الجزایر: بهترین راه توسعه مناسبات اقتصادی دوجانبه تشویق بخش خصوصی است

 در ادامه این ملاقات عبدل یمین بو داود، نایب رئیس مجلس خلق الجزایر سفر اخیر نخست وزیر و وزیر صنایع الجزایر به ایران را بیانگر عزم راسخ این کشور در راستای گسترش روابط همه جانبه با تهران دانست و ضمن ابراز ناخشنودی از سطح کنونی مناسبات اقتصادی میا‌‌ن دو کشور گفت: الجزایر خواستار ایجاد کنسول اقتصادی در سفارتخانه‌های دو کشور بوده و بهترین راه توسعه مناسبات اقتصادی ترغیب و تشویق بخش خصوصی دو کشور به سرمایه گذاری متقابل است.

نایب رئیس مجلس خلق الجزایر تقویت روابط پارلمانی را عامل مهمی‌ در گسترش روابط همه جانبه میا‌‌ن دو کشور دانست و بر آمادگی‌ مجلس خلق الجزایر برای بسط و ارتقای مناسبات پارلمانی با مجلس شورای اسلامی تاکید کرد.


نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

نظر سنجی

به نظر شما حقوق ۲۴ میلیونی برای مدیران حال حاضر کشور عادلانه است؟
بله،حقشان است
خیر،خیانت است
 

اخبار ایران و جهان

آرشیو