تازه ها :

عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال

چه خبر از خانه ای که قرار بود برای "النا"ی دو ساله فسایی ساخته شود؟

۱۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۶:۰۷ کد مطلب: 11097

حالا پس از گذشت یکسال خانه النا به سقف رسیده است. روابط عمومی گروه جهادی شهید همت بسیج دانشجویی شهرستان فسا که این پروژه را آغاز و تا به اینجا رسانده میگوید: مراحل سقف زدن خانه النا در حال انجام است که انشالله قبل از زمستان امسال کار آن اتمام شود.

 

پایگاه خبری تحلیلی فسایی: سال قبل خبری با عنوان"درخواست یاری مردمی برای نجات "اِلنا دختر دوساله فسایی" در رسانه ها منتشر شد که بازتاب این خبر در رسانه های کشوری بسیار جالب و تجربه موفقی برای گروه های جهادی برای استفاده از فضای مجازی برای جذب کمک های مردمی بود.

پایگاه خبری تحلیلی فسایی، طی گزارشی از وضعیت زندگی نامطلوب یک دختر بچه در یکی از روستاهای شهرستان فسا خبر داد و نوشت:«اِلنا، در گوشه‌ای از شهرستان فسا با سختی و مشکلات دست و پنجه نرم می‌کند و از ابتدایی‌ترین امکانات زندگی محروم است. این خانواده هیچ راه درآمدی ندارند»

اِلنا، کودک 2 ساله فسایی است که چون پدرش زندانی بوده، مادرش روز تولد او را رها کرده و رفته است. اِلنا با سختی و مشکلات دست و پنجه نرم می‌کند و از ابتدایی‌ترین امکانات زندگی محروم است.

 

دو
 
با انتشار این گزارش و باز نشر آن در رسانه ها و شبکه های اجتماعی موجی از ابراز همدردی مردمی از اقصی نقاط کشور و برخی از هموطنان خارج از ایران را در پی داشت.

 

دو

انتشار جزئیات بیشتری از وضعیت زندگی و معیشت این خانواده در سایت فسایی باعث شد تا گروهی از دانشجویان جهادگر بسیج دانشجویی شهرستان فسا وارد عمل شده و از مردم درخواست یاری و مساعدت جهت رفع مشکلات این دختر خردسال کردند که با استقبال مردمی مواجه شد.

دانشجویان بسیجی به همراه اهالی منطقه و با کمک های مردمی برخی از نقاط مختلف کشور آستین همت را بالا زده و قصد ساخت سرپناهی برای النا دو ساله کردند.

 

دو


 

این گروه جهادی طی این مدت توانسته است با طراحی نقشه مهندسی یک واحد یک خوابه مسکونی کار را آغاز کند.

به دنبال انتشار تصاویری از آغاز فعالیت ساخت منزل مسکونی برای النا، توسط دانشجویان جهادی سردار باقر زاده مسئول کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح طی پیامی از حرکت انقلابی دانشجویان تجلیل کرد. در پیام سردار باقر زاده آمده است:«سلام حقیر را به بچه های خوب و باصفا و انقلابی گروه جهادی شهیدجاویدی(رضوان الله تعالی علیه) برسانید و بگویید: ای کاش روحیه و تفکرجهادی امثال شما مثل خون در همه ارکان و اجزاء و ابعاد و بویژه در همه مسئولین نظام ساری و جاری بود و حضرت آقا اینقدر خون و دل نمی خورد،شایسته است دوستان خوبم بخشی از ثواب کارهای جهادی خودشان را با شهید جاویدی قسمت کنند، اینطوری کارهایتان برکت بیشتری پیدا میکند و ان شاءالله موفق ترخواهید بود»

البته مسئولان شهرستان(بجز فرمانده سپاه فسا) در این رابطه سکوت اختیار کرده اند و به روی مبارک خود نیاورده اند که از این خانواده در حد یک سرکشی دلجویی کنند!
بازتاب این خبر در رسانه های کشوری بسیار جالب و تجربه موفقی برای گروه های مجازی برای استفاده از فضای مجازی برای جذب کمک های مردمی بود حال آنکه بجز فسایی سایر سایت های شهرستان در مقابل پوشش دادن این خبر سکوت کردند!!
حالا پس از گذشت یکسال خانه النا به سقف رسیده است.روابط عمومی گروه جهادی شهید همت بسیج دانشجویی شهرستان فسا که این پروژه را آغاز و تا به اینجا رسانده میگوید: مراحل سقف زدن خانه النا در حال انجام است که انشالله قبل از زمستان امسال کار آن اتمام شود.
وی علت طولانی شدن روند ساخت را نبود بودجه لازم برای آن اعلام کرد و افزود: متاسفانه از نهادهای شهرستان که انتظار کمک می رفت کمک خاصی صورت نگرفت.
وی ضمن تشکر از نهادهای محلی منطقه شیبکوه اضافه کرد: ظاهراً فقط در ایام انتخابات و تبلیغات مردم محروم مهم میشوند. و برخی با حقوق های نجومی فقط قبل از انتخابات تا انتخاباتی بعدی سری به روستاها نمیزنند یا اگر هم بزنند خیری از آنها به مردم نمی رسد.
تصاویر تلاش جهادگونه فرزندان ابوتراب در فسا را در تصاویر زیر خواهید دید

 

 

 

 

 

 

 

 

 


نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

نظر سنجی

به نظر شما حقوق ۲۴ میلیونی برای مدیران حال حاضر کشور عادلانه است؟
بله،حقشان است
خیر،خیانت است
 

اخبار ایران و جهان

آرشیو