تازه ها :

عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال

فرار به جلو نماینده شیراز/ آقای رجبی پاسخگوی سلفی حقارت باشید

۱۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۸:۰۴:۲۸ کد مطلب: 11086

فرج‌الله رجبی خالق سلفی حقارت در مجلس، این روزها به جای آنکه پاسخگوی عملکرد سخیف خود در خانه ملت باشد، انگشت اتهام را به سمت دیگران از جمله دانشگاه علوم پزشکی شیراز نشانه رفته است تا شاید بتواند در پروژه فریب افکار عمومی گامی به پیش بردارد.

  قاسم محمدی؛ فعال سیاسی و روزنامه‌نگار

پرده اول) همین چند وقت پیش بود که جمعی از سران کشورهای اسلامی و غیر اسلامی برای شرکت در مراسم تحلیف ریاست جمهوری وارد تهران شدند. مراسمی که با توجه به حجم حضور مردمی در انتخابات از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بود، اما بدون حاشیه نماند.
در این مراسم برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در اقدامی عجیب با گرفتن عکس‌های سلفی با خانم موگرینی نماینده اتحادیه اروپا حاشیه‌ای پررنگ‌تر از متن بر تاریخ تحلیف دوازدهمین دوره ریاست جمهوری زدند.
حاشیه‌ای که آوازه آن به رسانه‌های خارجی و معاند نیز کشیده شد و بسیاری از روزنامه های خارجی آن را منعکس کردند که با یک سرچ کوچک اینترنتی عمق فاجعه را در می یابید. برای نمونه روزنامه دیلی تلگراف در این‌باره نوشت: «در این عکس‌ها به نظر می‌رسد مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که روسری سبز و سفید بر سر داشت از جمعیتی که در مجلس ایران احاطه‌اش کرده‌اند، گیج شده و تعجب کرده بود.»
وب سایت هفته‌نامه آلمانی اشپیگل نیز ضمن بازتاب تصاویر رفتار نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس در مواجهه با یک مقام اروپایی نوشت: «فدریکا موگرینی برای مراسم تحلیف رئیس‌جمهور روحانی به تهران سفر کرد. دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا در مجلس ایران به خاطر عکسبرداری توسط سیاستمداران احاطه شد و این برای هیچ‌کس مناسب نبود»
اما نقطه کانونی عکس‌هایی که نه فقط حیثیت استان فارس و شیراز، بلکه آبروی نظام اسلامی و مردم سرافراز ایران را خدشه‌دار کرد و اقشار مختلف مردم و رسانه‌ها را به اعتراض واداشت، کسی نبود جز مهندس فرج‌الله رجبی! 
وضعیت قرار گرفتن این نماینده مردم شیراز در سلفی حقارت، آنقدر سخیف بود که کمیک‌های او در فاصله کوتاهی به یکی از کمیک‌های برتر اینترنتی تبدیل شد. اکنون نیز چنانچه در سایت‌های اطلاعاتی و آماری اینترنتی همچون ویکی‌پدیا جستجو کنید یکی از نکات برجسته در رزومه‌ی این نماینده همین سلفی حقارت او با خانم موگرینی است.
پرده دوم) همین نماینده محترم طی روزهای اخیر در دیداری «یواشکی» که با برخی از رسانه‌‌های همسو با خود و بدون حضور سایر رسانه‌های استان فارس برگزار شده است، با فرار رو به جلو سعی کرده است به جای پاسخگویی به عملکرد پرابهام خود، اذهان عمومی را منحرف کرده و سیبل تیر و ترکش‌ها را به سمت دیگری ببرد.
مهندس رجبی در این جلسه که نخستین دورهمی او پس از سلفی بحث‌برانگیزش در مجلس با تعدادی از رسانه‌های همسو با خود به شمار می‌رود، به جای پاسخگویی به موج اعتراضات مردم سراسر کشور به این قبیل رفتارهای دون شان مردم سرافراز ایران، تلاش کرده است با انتقاد از دیگران بویژه مسؤولین دانشگاه علوم پزشکی شیراز افکار عمومی را به سمت دیگری هدایت کند.
این در حالی است که عملکرد رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز علی‌رغم کاستی‌هایی فراوانی که همچنان وجود دارد، اما در مجموع آن‌قدر درخشان بوده است که نه فقط وزیر بهداشت، بلکه رئیس‌جمهور نیز پس از پیروزی در انتخابات در نشستی در تهران از دکتر ایمانیه به طور ویژه تقدیر کرد و این قبیل فشارهای سیاسی که بیشتر برای انحراف افکار عمومی از موضوع سلفی حقارت انجام می‌شود، آرزوی چندین ساله و دیرینه برخی اصلاح‌طلبان تندرو برای برکناری محمدهادی ایمانیه را برآورده نخواهد ساخت. این حرکت پینگ پونگی نماینده مجلس با افکار عمومی که توپ را در زمین دیگری خارج از زمین پاسخگویی خود پرتاب می‌کند ضربه‌ای خطاست؛ چرا که توپ سلفی حقارت هنوز در زمین مهندس جای گرفته است.
در مجموع باید گفت روندی که از سال 1392 در کشور شروع شده و همچنان رو به جلو در حال حرکت است، انتقاد از دیگران و برچسب زدن نسبت‌های مختلف و در نهایت فرار از پاسخگویی نسبت به عمکرد خود است. چیزی که رئیس‌جمهور خالق آن بوده و صدالبته بدیهی است که نماینده‌ی شیراز هم به جای پاسخگویی به عملکرد خود در دوره‌ی تقریبا دو ساله از حضور در خانه ملت، با پرش‌های گاه و بیگاه به شاخه‌های مختلف جوابگوی عملکرد خود نباشد؛ امروزه عدم پاسخگویی و فرار رو به جلو به یکی از راهکارهای ساده برخی از مدیران برای فریب افکار عمومی تبدیل شده است.

 


نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

نظر سنجی

به نظر شما حقوق ۲۴ میلیونی برای مدیران حال حاضر کشور عادلانه است؟
بله،حقشان است
خیر،خیانت است
 

اخبار ایران و جهان

آرشیو