تازه ها :

عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال
نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به تسنیم خبر داد

بررسی تخلف یارانه‌ای دولت در مجلس/ منابع یارانه نقدی از محل بودجه عمومی پیش‌خور شد

۱۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۸:۰۲:۳۶ کد مطلب: 11085

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه دولت ۱۱ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده سال ۹۶ برای پرداخت یارانه نقدی را در ۵ماه نخست سال پیش خور کرده،از مصرف ۱۱ هزار میلیارد تومان دیگر از منابع بودجه تا پایان سال برای پرداخت نقدی یارانه‌ها خبر داد.

 

هادی قوامی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران پویا؛ با اشاره به اینکه از زمان تصویب قانون هدفمندی یارانه‌ها یعنی از سال 89 تا 95 280 هزار میلیارد تومان یارانه نقدی پرداخت شده است، گفت: در این مدت  190 هزار میلیارد تومان از محل اصلاح قیمتها و 90 هزار میلیارد تومان از محل منابع بودجه عمومی برای پرداخت یارانه نقدی استفاده شده است.

به گفته نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، بر اساس قانون هدفمندی یارانه‌ها مصوب سال 88، دولت باید 20درصد از منابع حاصل از هدفمندی یارانه‌ها را به صورت سالیانه به بودجه عمومی تزریق کند این درحالی است که دولت برای پرداختهای نقدی یارانه ها به مردم از منابع بودجه برداشت میکند. بر این اساس تا پایان سال 95 رقم برداشت دولت از بودجه 90 هزار میلیارد تومان بوده و متاسفانه در این مدت بر خلاف قانون  مبلغی به بودجه عمومی از محل اصلاح قیمتها واریز نشده است.

وی با بیان اینکه بر اساس قانون در سال 96، دولت مجاز شده 11 هزار میلیارد تومان از منابع بودجه عمومی را برای پرداخت نقدی یارانه‌ها پرداخت کند، گفت: با ادامه این وضعیت  و پیش خور شدن 11 هزار میلیارد تومان مندرج در قانون آن هم در 5 ماهه نخست سال، پیش بینی دست اندازی 11 هزار میلیارد تومانی دولت  به منابع بودجه برای پرداخت نقدی یارانه ها دور از ذهن نیست.

قوامی خاطرنشان کرد، بر اساس قانون بودجه سال 96، پیش بینی می‌شود  از اصلاح قیمتها 85 هزار میلیارد تومان درآمد حاصل شود که 36 هزار میلیارد تومان آن صرف پرداخت یارانه نقدی و 49 هزار میلیارد تومان نیز به شرکتهای موضوع قانون هدفمندی یارانه از قبیل شرکت پالایش و پخش باز میگردد.

وی در پایان تاکید کرد، موضوع تخلف بودن این اقدام دولت در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس بررسی و نتیجه آن در صحن علنی اعلام خواهد شد.

 

 


نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

نظر سنجی

به نظر شما حقوق ۲۴ میلیونی برای مدیران حال حاضر کشور عادلانه است؟
بله،حقشان است
خیر،خیانت است
 

اخبار ایران و جهان

آرشیو