تازه ها :

عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال

چه می‌کنه ژن عارف!

۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۵:۵۵ کد مطلب: 10734

بالاخره تاثیر وراثت وجود دارد، ژن وجود دارد. پدر و مادر من هر دو جزو شاگرد اول‌های کنکور در کشور بودند، مادر من رتبه 15 کنکور داشته؛ این ژن منتقل می‌شود. ما 3 برادر، هر 3 درس‌های‌مان خوب بوده و خوب تحصیل کردیم.

 

2 سال آخر دبیرستان که بودم، آقای دکتر رئیس دانشگاه تهران بودند؛ آن زمان این بحث آقازادگی و مباحثی که متاسفانه جدیدا مطرح می‌شود،[نبود] که دلیلش فکر می‌کنم فرار کردن خیلی‌ها از واقعیت‌هاست برای اینکه یک مقصر پیدا کنند، ما عادت کرده‌ایم مقصر پیدا کنیم؛ حالا فعلا می‌خواهند بگویند مقصر آقازاده‌ها هستند.

هرکسی که توانایی داشته و به نقطه‌ای رسیده، حتما استعدادهایی در وجودش بوده؛ بالاخره تاثیر وراثت وجود دارد، ژن وجود دارد. پدر و مادر من هر دو جزو شاگرد اول‌های کنکور در کشور بودند، مادر من رتبه 15 کنکور داشته؛ این ژن منتقل می‌شود. ما 3 برادر، هر 3 درس‌های‌مان خوب بوده و خوب تحصیل کردیم.

من خودم بعد از اینکه تحصیلاتم در دانشگاه صنعتی شریف به اتمام رسید، سال 85 رفتم آمریکا و با رزومه و نمرات خوبم (من زبانم همیشه خوب بود) در دانشگاه جورج واشنگتن پذیرش گرفتم و PHD روابط بین‌الملل را در دانشگاه فلوریدا خواندم. آنجا نگاه نمی‌کنند که تو پسر چه کسی هستی؟ به رزومه نگاه می‌کنند.

هرکسی در این کشور ادعا کند که حمیدرضا عارف بدون توانایی خودش و فقط با تکیه بر پدرش، کاری را انجام داده، من حاضرم در هر جایی که خواست، در هر رشته‌ای که خواست با او مسابقه بدهم.

من واقعا این را ادعا می‌کنم. من آدمی بودم که همزمان در تحصیلاتم موفق بودم؛ هم در ایران، هم در بهترین دانشگاه‌های آمریکا درس خواندم. کسانی هم که می‌گویند از رانت پدرت برای تحصیل در دانشگاه شریف استفاده کردی، بدانند در بهترین دانشگاه‌های آمریکا هم تحصیل کرده‌ام و هم در رشته‌های ورزشی موفقیت داشتم؛ سوابق ورزشی من مشخص است. در تیم شنای نوجوانان اصفهان هم بودم. در کتابخوانی و مقاله‌نویسی هم همینطور؛ آلبوم موسیقی امیر بی‌گزند که با محسن چاوشی و هادی حسینی تهیه کرده‌ایم، سال 95 آلبوم برتر موسیقی پاپ کشور شد.

بالاخره این خون می‌آید و می‌رسد؛ همینطوری که کسی نمی‌تواند ادعا کند اصل و نسب دارد. افتخار می‌کنم این توانایی‌ها از 2 تا ژن خوب، هم از طرف مادر و هم از طرف پدر آمده است. خدا هم لطف کرده و در بستر مناسب این کار را انجام داده‌ایم.

 

 


نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

نظر سنجی

به نظر شما حقوق ۲۴ میلیونی برای مدیران حال حاضر کشور عادلانه است؟
بله،حقشان است
خیر،خیانت است
 

اخبار ایران و جهان

آرشیو