تازه ها :

عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال

لایحه ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در لارستان به مجلس ارسال شد

۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۵:۰۱ کد مطلب: 10669

مسئول دفتر نماینده مردم شهرستان های لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: لایحه ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در لارستان که بتازگی در هیات دولت مصوب شد برای انجام مراحل قانونی به مجلس ارسال شد.

محمد مظفری، پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این لایحه طی نامه ای از سوی دکتر روحانی رئیس جمهوری بیست و یکم تیرماه 96 برای رئیس مجلس شورای اسلامی ارسال شد. 
وی بیان کرد: در ماده واحده این لایحه آمده است 'به دولت اجازه داده می شود در استان فارس منطقه ویژه اقتصادی لارستان را در محدوده ای که به تصویب هیات وزیران می رسد. ایجاد نماید.' 
در استان فارس در حال حاضر شیراز دارای منطقه ویژه اقتصادی است و در شهرستان های جهرم و فسا نیز اقدام شده است. 
منطقه ویژه اقتصادی، محدوده جغرافیایی مشخصی در مبادی ورودی یا در داخل کشور است که با هدف جذب سرمایه های خارجی و داخلی و همچنین ایجاد عرصه فعالیت های تولیدی و تجاری برای افزایش صادرات کالا و ارائه بهینه خدمات برای حضور فعال در بازارهای منطقه ای و بین المللی ایجاد می شود. 
از جمله مزایای منطقه ویژه اقتصادی، صدور مجوز ساخت و پایان کار سرمایه گذاری و تولیدی به صورت رایگان، تبعیت از قانون کار مناطق آزاد تجاری و صنعتی، ورود ماشین آلات خط تولید و ابزار و اثاثیه بدون عوارض گمرکی، فعالیت گمرکی تا سقف ارزش افزوده و پرداخت عوارض گمرکی مازاد بر ارزش افزوده قطعات خارجی در تولیدات، خرده فروشی کالا برای اتباع خارجی و تخفیف مالیاتی ویژه است.


نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

نظر سنجی

به نظر شما حقوق ۲۴ میلیونی برای مدیران حال حاضر کشور عادلانه است؟
بله،حقشان است
خیر،خیانت است
 

اخبار ایران و جهان

آرشیو