تازه ها :

عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال

دستور ترامپ برای انحلال اداره مرتبط با با برجام در وزارت خارجه

۲۴ تير ۱۳۹۶ - ۸:۵۳:۰۸ کد مطلب: 10649

​یک روزنامه آمریکایی در گزارشی روز جمعه نوشته رئیس‌جمهور آمریکا نقش دستگاه دیپلماسی این کشور در نظارت بر اجرای توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 را کاهش داده است.
روزنامه  واشنگتن‌پست در این گزارش با اشاره به اینکه افرادی از کاخ سفید در حال ایفای نقشی پررنگ‌تر در تعیین سیاست دولت ترامپ در قبال ایران هستند نوشته است: «دولت، مکانیسم‌های داخلی وزارت خارجه آمریکا برای نظارت بر پایبندی ایران را تضعیف کرده است.»

به نوشته این روزنامه، ترامپ در هفته‌های گذشته اداره‌ای در دستگاه وزارت خارجه به نام «اداره اجرای توافق هسته‌ای ایران» که در دولت قبلی برای نظارت بر اجرای برجام تشکیل شده بود را در اداره بزرگتری ادغام کرده که وظیفه تعیین سیاست‌های کلی‌تر آمریکا در خاورمیانه را به عهده دارد.

سمت‌های «استفان مول»، هماهنگ‌کننده اجرای برجام و «اشتورات جونز»، رئیس موقت دفتر خاورمیانه وزارت خارجه، در حال تغییر است.

واشنگتن‌پست نوشته هنوز مشخص نیست که چه کسی جایگزین «جونز» خواهد شد و اینکه آیا اصلا کسی جایگزین «مول» می‌شود یا خیر.

مقام‌های آمریکایی در روزهای گذشته گزارش داده‌اند دولت «دونالد ترامپ» قصد دارد در گزارش جدید خود به کنگره بار دیگر پایبندی ایران به توافق هسته‌ای با گروه 1+5 (برجام) را تأیید کند.

«رکس تیلرسون»، وزیر خارجه آمریکا طبق قانون موظف است هر 90 روز یکبار پایبندی ایران به متن توافق هسته‌ای با کشورهای موسوم به گروه 1+5 را به کنگره آمریکا گزارش کند.

 

 


نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

نظر سنجی

به نظر شما حقوق ۲۴ میلیونی برای مدیران حال حاضر کشور عادلانه است؟
بله،حقشان است
خیر،خیانت است
 

اخبار ایران و جهان

آرشیو