تازه ها :

عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال
عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس:

رئیس جمهوری در انتخاب دولت با فراغ بال تصمیم بگیرد

۱۵ تير ۱۳۹۶ - ۸:۲۶:۰۴ کد مطلب: 10568

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر این که در دولت آینده باید از افراد با انگیزه و قدرت خلاقیت بالا استفاده شود، گفت: رئیس جمهوری در انتخاب اعضای دولت با فراغ بال تصمیم بگیرد.

 

محمد جواد جمالی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا در مورد ویژگی های دولت دوازدهم افزود: علاوه بر توانمندی و توانایی هایی که باید اعضای دولت دارا باشند، این موضوع اهمیت دارد که رئیس جمهوری توقعاتی را که در ابتدای دوره قبل از اعضای هیات دولت داشت را مشخص کند و ببیند که کدام یک از این افراد به آن چشم انداز دست پیدا کرده و چقدر توانسته اند وعده های خود را محقق کنند.
نماینده مردم فسا در مجلس خاطرنشان کرد: باید قبول کنیم که در زمینه های اشتغال، جوانان، بانک، محیط زیست و غیره با مشکلاتی مواجه هستیم، در این راستا باید وزرایی انتخاب شوند که از انگیزه کافی و قدرت خلاقیت برخوردار باشند، همچنین باید از افراد جدید در دولت استفاده شود زیرا برخی چه در این دولت و چه در دولت های قبلی اشباع شدند، هر چند افراد خوبی هستند ولی باید به اتاق های فکر بروند و از مشاوره های آنان استفاده شود.
وی تصریح کرد: دغدغه گروه های سیاسی باید مشکلات جامعه داشته باشند باشد نه این بیایند و بگویند اعضای دولت فقط باید از این حزب و جناح باشند، بلکه در دولت باید افراد کارآمد باشند و این گونه موفقیت به ارمغان خواهد آمد.
عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: چاشنی سیاسی کاری و سیاست در بسیاری از امورات علمی و فنی کشور وجود دارد که نباید باشد، باید فشارها از روی رئیس جمهوری برداشته شود تا با فراغ بال تصمیم بگیرد و اعضای دولت را انتخاب کند.
جمالی یادآور شد: البته باید در این راستا مشاوره بگیرد ولی نباید فشار بر وی باشد و عده ای بگویند فلانی باشد یا نباشد،این موضوع با استقلال قوا سازگار نیست.
 

 


نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

نظر سنجی

به نظر شما حقوق ۲۴ میلیونی برای مدیران حال حاضر کشور عادلانه است؟
بله،حقشان است
خیر،خیانت است
 

اخبار ایران و جهان

آرشیو