تازه ها :

عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال
عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی مجلس:

اقدام ایران در مقابل سنای آمریکا باید صریح و مدبرانه باشد/برای منافع ملی یکصدا شویم

۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۹:۲۰:۲۱ کد مطلب: 10480

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصویب، تحریم جدید علیه ایران را به معنای نقض برجام دانست و گفت: اقدام متقابل ایران در برابر سنای آمریکا باید هوشمندانه، صریح و مدبرانه باشد.

 

محمد جواد جمالی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا افزود: تحریم های جدید، نقض برجام است، سناتور کراکر اعلام کرده که نیاز نیست یکدفعه از برجام خارج شویم، همین که تعهدات را انجام ندهیم و تحریم ها را ادامه دهیم، یک نوع خروج از برجام است. 
وی با بیان این که این رفتار به معنای نقض برجام توسط آمریکایی هاست، افزود: آمریکایی ها تاکنون تحریم های مختلفی را همچون تحریم های عادی و هوشمند به ما تحمیل کرده اند ولی امروز به تحریم های اتوماتیک روی آورده اند، تحریم های اتوماتیک یعنی این که برای مثال بانکی توسط آمریکا تحریم شده، اگر ایران شرکت دیگری را در این موضوع فعال کرد بدون در نظر گرفتن مصوبه سنا خودش تحریم می شود.
جمالی افزود: اقدامات آمریکا نشان می دهد که آنان در برجام جدی نیستند و نمی خواهند برجام اجرایی شود، گاهی رندی هم می کنند که اگر برجام به هم خورد مقصر را ایران بدانند.
نماینده مردم فسا در مجلس تصریح کرد: البته اروپا هم در این زمینه منفعل برخورد می کند، صرف محکوم کردن کافی نیست.
این عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: پیشنهاد می کم حاکمیت در سطح رده اول بنشینند و فارغ از این که چه کسی موافق و چه کسی مخالف برجام بوده است، در این راستا سخن بگویند،امروز یکسال و نیم از اجرایی شدن برجام می گذرد ولی آمریکایی ها هر روز تحریم جدید ایجاد می کند و از سویی می خواهند همه چیز را به توانایی دفاعی ما وصل کنند.
وی گفت: ما برای منافع ملی باید تصمیم صریح و شفاف بگیریم همه هم یکصدا شویم، ما باید یک اقداماتی که نشان دهنده واکنش مدبرانه و عملی ما و در راستای منافع ملی باشد انجام دهیم و در این راستا باید تصمیم ما هوشمندانه، صریح و مدبرانه باشد.
به گزارش ایرنا، سنای آمریکا طرح اعمال تحریم‌های گسترده غیرهسته‌ای علیه ایران موسوم به «قانون مقابله با اقدامات بی‌ثبات‌کننده ایران- 2017» را تصویب کرد که قرار است پس از طرح در مجلس نمایندگان و درصورت تصویب برای امضای رئیس جمهوری آمریکا ارسال شود.
در طرح موسوم به S_722، اعمال تحریم‌ها علیه ایران به سبب برنامه موشکی بالستیک این کشور، ادعای حمایت از فعالیت‌های تروریستی بین‌المللی و همچنین ادعای نقض حقوق‌بشر و موارد دیگر مدنظر قرار گرفته است.
علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه روز یکشنبه ٢١ خرداد مجلس از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خواست تا طرح مقابله با اقدام اخیر سنا را آماده کند.

 

 


نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

نظر سنجی

به نظر شما حقوق ۲۴ میلیونی برای مدیران حال حاضر کشور عادلانه است؟
بله،حقشان است
خیر،خیانت است
 

اخبار ایران و جهان

آرشیو