تازه ها :

عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال
بیانیه پویش مردمی شهرستان فسا:

از رئیس جمهور انتظار داریم که کلمه توقف را در خصوص سند 2030 را ذکر نکند بلکه بگوید که این سند ابطال کنند

۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۲:۲۱ کد مطلب: 10471

بیانیه پویش مردمی شهرستان فسا ،در محکومیت سند 2030 و اعلام حمایت از منویات مقام معظم رهبری در واکنش به اجرایی شدن سند 2030 یونسکو در نمازجمعه فسا قرائت شد.


به گزارش فسایی، در راستای اعلام نظر صریح رهبر معظم انقلاب در سخنرانی روزهای گذشته خود در جمع معلمان و منع اجرای سند ضدفرهنگی و ضداخلاقی 2030 در مدارس ایران از سوی دولت یازدهم،  پویش مردمی شهرستان فسا  طی بیانیه ای نسبت به امضای مخفیانه این سند توسط معاون رئیس‌جمهور و وزیر آموزش و پرورش واکنش نشان دادند.
در این بیانیه آمده است:

بِسمِ اللهِ الرَّحمنِ الرَّحیمِ

"یا ایُّهَا الَّذینَ امَنوُا لا تَتَّخذُوا الیَهوُدَ و النَّصاری اولیاءَ بَعضُهُم اولیاءُ بَعضٍط

 وَ مَن یتولَّهُم مِنکُم فَاِنَّهُ مِنهم اِنَّ اللهَ لا یَهدِی القومَ الظالمینَ "

ای کسانی که ایمان آورده اید، یهود و نصاری را دوست و تکیه گاه خود انتخاب نکنید، آنها اولیا یکدیگرند و کسانی که از شما با آنان دوستی کنند از آنها هستند. خداوند گروه ستمکاران را هدایت نمی‌کند.

سوره مائده آیه 51

    از آنجا که سند 2030 به عنوان بزرگترین ناتو فرهنگی، مغایرت تام با اصول عقاید و فرهنگ متعالی اسلامی و ایرانی و تمامیت استقلال داخلی کشور دارد ، برآن شدیم تا با پیروی از منویات مقام معظم رهبری الامام خامنه ای (مدظله العالی) که کلامشان همیشه فصل الخطاب می باشد و نظرات مراجع عالیقدر عظام ، اقدام به روشنگری در رابطه با مصوبات جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی نماییم.

در ابتدای امر نظرات مقام معظم رهبری و چند تن از مراجع عظام را پیرامون سند 2030 به استحضار مردم فهیم شهرستان فسا می رسانیم:

      مقام معظم رهبری در جمع دانشجویان در تاریخ 17/3/1396: مسئله استقلال خیلی مهم است؛ مسئله سند 2030 از این قبیل است . حالا بعضی می آیند می گویند ما تحفظ دادیم ، یا گفته ایم فلان چیزش را قبول نداریم ، نه بحث سر اینها نیست،  فرض کنیم در این سند هیچ چیز واضح  بیّنی هم که مخالف اسلام باشد وجود نداشته باشد که حالا وجود دارد . من حرفم این است که نظام آموزش کشور، نباید بیرون کشور نوشته شود. آنها که خیال می کنند گزارش درست نگرفتیم ، نه؛ گزارش ها، گزارش های درستی است. شما می گوئید این سند مثلاً خلاف اسلام ندارد؛ داشته باشد یا نداشته باشد، اینجا ایران است، اینجا جمهوری اسلامی است. نظام آموزشی مارا چهار نفر بنشینند در یونسکو بنویسند؟ چرا؟! این همان مسئله استقلال است.

     آیت ا... العظمی نوری همدانی: امضای سند 2030 جرم بزرگی از سوی مسئولان است. امضای این سند یک سیئه است. غصه امروز این است که یونسکو سند 2030 را بدهد با هرعنوانی در این کشور جمهوری اسلامی اجرا شود و کسی هم پاسخگو نباشد. عده ای هم توجیه می‌کنند و منتقدین را بی اطلاع بدانند؛ البته بنده بارها گفتم و بعضی از علما و مراجع بزرگوار هم تأکید کردند که باید تکلیف این موضوع مشخص شود و به هیچ وجه نخواهیم گذاشت چیزی در این مملکت اجرایی شود که خلاف شرع، اسلام و فرهنگ اهل بیت علیهم السلام باشد.

    آیت ا... العظمی علوی گرگانی: متأسفانه سندی که در یونسکو در قالب سند 2030 به امضا رسیده است حاوی نکات منفی و مرموزانه‌ای است که آموزش و پرورش کشور امام زمان علیه السلام را تهدید می‌کند، همچنین زمینه فشارها و برداشت‌های غلط غربی و القائات آنها را بر فرهنگ اسلامی ما فراهم می‌کند، لذا رهبری معظم انقلاب همچون دیده بانی بیدار با پی بردن به این موضوع هشداری به جا و مدبرانه دادند و حجت را بر همگان تمام کردند. اینجانب از تمام مسئولین مملکتی حال و آینده می خواهم که با تبعیت عملی از فرامین رهبری انقلاب و با تمسّک به ریسمان محکم قرآن و اهل بیت علیهم السلام از هرگونه سادگی و خوش خیالی خودداری کرده و نسبت به حرکات مرموزانه قدرت‌های غربی حساس بوده و امضاکنندگان این سند را به تغییر رویه در رویکرد فرهنگی خود دعوت می‌کنم و مجدّانه می‌خواهم که در تمام حالات خدا را در نظر داشته و به راه اسلام و امام وفادار باشند.

   آیت ا... العظمی سبحانی: برخی می گویند سند 2030 تعهد آور نیست، اگر اینگونه است پس چرا  امضا کرده اید. علاوه بر این می گویند که ما سند را با تحفظ امضا کرده ایم؛ درحالی که امضای آنها زیر سند است و غربی ها توجهی به حواشی نمی کنند و توقف سند فایده ای ندارد و باید این سند را ابطال کنیم و به یونسکو بازگردانیم.کشور ما با جهاد و شهادت و ایثار بر پا شده است. آنچه که مار ا مقاوم نشان داده است ایثار بود. از رئیس جمهور انتظار دارم که کلمه توقف را در خصوص سند 2030 را ذکر نکند بلکه بگوید که این سند ابطال کنند.

اکنون که به فضل الهی و روشنگری های به موقع و مرشدانه مقام معظم رهبری و حمایت همه جانبه علمای عظام و آگاهی و در صحنه بودن مردم انقلابی و دلسوز نظام ، سند 2030 مورد توجه و نگاه نقادانه قرار گرفت و همگی از ماهیت شوم این سند آگاه شدند ، اعلام می داریم که مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی به طور صریح بر ابطال سند 2030 دلالت ندارد و تنها با بیانی رندانه راه را برای سوء استفاده و برداشت های شخصی از این مصوبه را باز گذاشته است. بنابر این ما مردم انقلابی و همیشه در صحنه فسا با اطاعت کامل از مقام معظم رهبری و مرجعیت دانشمند و آگاه ، از شورای عالی انقلاب فرهنگی، مجلس شورای اسلامی و دولت محترم خواستاریم :

  1. ابطال کامل سند 2030 و بازگرداندن آن به یونسکو
  2. باطل شدن کلیه ابلاغیه هایی که مبتنی بر سند 2030 باشد.
  3. بازگرداندن مطالب درسی مرتبط با جهاد، شهادت و ولایت فقیه به کتب آموزشی مدارس
  4. اجرای کامل سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش به عنوان سند بالادستی نظام
  5. اصلاح وضعیت نابسامان محتوائی مهد کودک ها و پیش دبستانی ها
  6. مبارزه با ترویج سبک زندگی غرب و در مقابل آن، ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی که مطابق با دستورات مقام معظم رهبری می باشد.

در پایان از نماینده محترم شهرستان فسا، جناب آقای دکتر محمد جواد جمالی خواستار پیگیری مجدّانه روند ابطال سند 2030 می باشیم.

 

 


نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

نظر سنجی

به نظر شما حقوق ۲۴ میلیونی برای مدیران حال حاضر کشور عادلانه است؟
بله،حقشان است
خیر،خیانت است
 

اخبار ایران و جهان

آرشیو