تازه ها :

عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال

چرا ولايتي در سازمان ملل سيگار کشيد؟

۱۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۷:۵۴ کد مطلب: 10343

براي بسياري از افراد جالب است که بدانند ماجراي سيگار کشيدن وزير امور خارجه سابق کشورمان در سازمان ملل چه بود.

علي اکبر ولايتي از سال ۱۳۶۰ تا ۱۳۶۷ وزير امور خارجه ايران بود که در آخرين سال وزارتش اقدام عجيبي در سازمان ملل انجام داد! اين سياستمدار کهنه‌کار ايراني سال ۶۷ در سازمان ملل سيگار کشيد که ماجراي اين سيگار کشيدن از زبان خودش به شرح زير است:

در مرداد سال ۶۷ به نيويورک رفته بودم تا براي نخستين‌ بار مذاکراتي را درباره قطعنامه ۵۹۸ که حضرت امام خميني (ره) پذيرفته بودند با آقاي خاوير پرزدکوئيار دبيرکل سازمان ملل انجام دهم که در آن شرايط بسيار سخت تلکسي که حاوي خبر بسيار بدي بود به دست بنده دادند مبني بر اينکه منافقين به ايران حمله کردند.

اين مسئله در شرايطي رخ داد که عراقي‌ها يک سال بود شعار آتش بس و صلح مي‌دادند ولي در آن موقع منافقين با پشتيباني همين عراقي‌ها به خاک ايران حمله و به سمت اسلام‌آباد غرب حرکت کرده بودند. اين ناجوانمردي و نفاق از يک طرف و مسئوليتي که جهت مذاکره براي برقراري آتش‌بس بر دوش من گذاشته بود از سوي ديگر باعث شد تا از کسي که در کنارم بود سيگاري بگيرم و روشن کنم.

بنده پزشک هستم و کاملا اطلاع دارم که سيگار بسيار مضر و سرطان‌زا است اما در آن زمان تصورم بر اين بود که حداقل با کشيدن سيگار تمرکزم در اين زمينه بيشتر مي‌شود که البته بعدها نيز بسياري از افراد در مورد کشيدن اين سيگار در سازمان ملل از بنده سوال کردند.

 

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

نظر سنجی

به نظر شما حقوق ۲۴ میلیونی برای مدیران حال حاضر کشور عادلانه است؟
بله،حقشان است
خیر،خیانت است